Skip to content ↓

Total Materia

Total Materia

 • właściwości materiałów: metale, polimery, ceramika, kompozyty
 • faktograficzne źródło licencyjne

Total Materia jest faktograficzną, kompleksową bazą materiałową zawierającą właściwości ponad 450 tys. materiałów (metali, polimerów, materiałów ceramicznych, kompozytów). Baza umożliwia wyszukiwanie m.in. materiałów pod kątem ich oznaczeń, składu chemicznego, właściwości mechanicznych oraz wyszukiwanie norm dla tych materiałów.

Dostęp do bazy jest możliwy w Czytelni Oddziału Zbiorów Specjalnych lub w Czytelni Oddziału Informacji Naukowej jak również zdalnie.

Dostęp: po wejściu do bazy, kliknij w prawym, górnym rogu "Login"

Jednocześnie w bazie może pracować 3 użytkowników. Jeżeli nie można się zalogować, prosimy poczekać i spróbować później. Po zakończonej pracy prosimy kliknąć "Wyloguj się", aby umożliwić korzystanie z bazy kolejnym osobom.

W bazie znajdziemy m.in.:

 • właściwości dla ponad 450 tys. materiałów,
 • ponad 3 tys. źródeł dla zaawansowanych danych,
 • metale, polimery, ceramika, kompozyty,
 • ponad 150 tys. krzywych naprężenia-odkształcenia,
 • 74 krajowe organizacje normalizacyjne,
 • ponad 35 tys. materiałów z właściwościami cyklicznymi,
 • międzynarodowe tabele porównawcze,
 • szacowanie własności i interpolacja,
 • skład chemiczny,
 • eksport danych do oprogramowania CAE Mechaniczne i fizyczne właściwości,
 • identyfikacja nieznanych materiałów,
 • wieloopcyjna porównywarka,
 • śledzenie aktualizacji standardów poprzez moduł Tracking.

Total Search oferuje dane dotyczące właściwości materiałów z norm i od producentów, w tym właściwości fizyczne, mechaniczne, skład, tabele porównawcze itd., dla ponad 350 tys. metali oraz tysięcy tworzyw sztucznych m.in. polimerów, ceramiki i kompozytów i ich właściwości mechanicznych, fizycznych, termicznych, elektrycznych itd.

Extended Range zapewnia dostęp do rzadkich doświadczalnych danych, dotyczących zaawansowanych właściwości materiałów potrzebnych do obliczeń konstrukcyjnych i termicznych oraz analizy w CAE / FEA. Zawiera tysiące krzywych naprężenia-odkształcenia, właściwości cyklicznych, krzywych plastyczności itd.

DataPLUS jest uzupełniającym modułem, dostarczającym informacji o łączeniu materiałów, o trybologii, smarach i płynach chłodzących, wymiarach i tolerancji oraz informacje o powłokach, dla tysięcy metali i tworzyw sztucznych.

Enviro to dodatkowy moduł zapewniający dane dotyczące korozji, starzenia, odporności na warunki atmosferyczne i napromieniowania dla tysięcy metali i tworzyw sztucznych.

Complience to moduł, który zapewnia informacje o globalnych przepisach dotyczących użytkowania substancji chemicznych i materiałów.

Suppliers przeglądanie, wyszukiwanie i szybkie znalezienie dostawców surowców z całego świata, w połączeniu z bazą danych Total Metals, która zapewnia dokładne połączenie między materiałami i ich właściwości oraz potencjalnymi dostawcami lokalnymi lub globalnymi.

SmartComp umożliwia identyfikację nieznanego materiału na podstawie składu chemicznego, który został wygenerowany przez spektrometr. Poprzez porównywanie składu danego materiału z 350 tys. innymi materiałami, można zidentyfikować materiał, a następnie wyświetlić jego właściwości czy znaleźć odpowiedniki w tabelach porównawczych. Wszystko za pomocą jednego kliknięcia.

eXporter eksport własności materiału do formatów CAE Solver w 3 prostych krokach, w tym formatów takich jak ANSYS, HyperWorks, Abaqus, Siemens NX i wiele innych.

Tracker - upewnij się, że wykorzystywane dane są aktualne, a więc najbardziej wiarygodne z dostępnych informacji. Sprawdzić co się zmieniło w bazie danych, od aktualizacji standardów do zmian danych własności.

Kontakt: Oddział Zbiorów Specjalnych+48 12 617 32 17ozs@bg.agh.edu.pl 

Stopka