Skip to content ↓

Strefa Wolnego Dostępu

Strefa Wolnego Dostępu (SWD) jest otwarta w godzinach pracy Wypożyczalni. Znajdują się w niej książki w wolnym dostępie. Oznacza to, że książki ułożone na regałach możesz samodzielnie wyszukać i wypożyczyć na zewnątrz lub skorzystać z nich na miejscu. W SWD znajduje się także księgozbiór Biblioteki Beletrystycznej.

Kto może korzystać?

Jeśli chcesz skorzystać z miejsc do nauki lub przejrzeć zbiory na miejscu, nie musisz być zapisany do Biblioteki. Załóż konto biblioteczne, jeśli chcesz wypożyczać książki na zewnątrz. 

Jak szukać?

Książki ułożyliśmy według działów, a w każdym dziale alfabetycznie według nazwisk autorów. Każda książka z przypisaną w Katalogu online Bibliotek AGH lokalizacją BG-Strefa Wolnego Dostępu posiada symbol działu, w którym się znajduje.

Przy wejściu do SWD możesz skorzystać z komputerów katalogowych. Sprawdzisz tu, w których działach znajdują się potrzebne Ci materiały, a książki z lokalizacją BG-Magazyn zamówisz do Wypożyczalni.

Jak wypożyczać?

Książki z SWD wypożyczysz samodzielnie na self-checkach. Książki połóż na szybie urządzenia, a następnie postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie możesz znaleźć książek lub ich wypożyczyć, zgłoś się do dyżurującego bibliotekarza.

Stopka