Skip to content ↓

Miejsca do nauki

W Bibliotece Głównej AGH znajdziesz wiele miejsc do pracy i nauki. Wybierz strefy ciszy, jeśli chcesz pracować indywidualnie, lub strefy głośne, jeśli chcesz uczyć się lub pracować wspólnie ze znajomymi.

Strefy ciszy

Jeśli chcesz pracować lub uczyć się w komfortowych warunkach pozwalających na skupienie się, wybierz jedną z naszych czytelni:

Aby skorzystać z wybranej czytelni, upewnij się, że Twoje konto biblioteczne jest aktualne i masz przy sobie kartę biblioteczną/legitymację. Jeśli chcesz, możesz skorzystać z szatni lub szafek skrytkowych, ale nie musisz zostawiać torebki czy plecaka. Po wejściu do wybranej czytelni zarejestruj się w Elektronicznej Księdze Gości.

W czytelniach możesz korzystać za zbiorów bibliotecznych, zarówno drukowanych, jak i elektronicznych, oraz stanowisk komputerowych. Możesz również korzystać z własnych materiałów lub używać własnego laptopa. W Czytelni Głównej możesz zarezerwować kabinę pracy indywidualnej

W czytelniach zachowaj ciszę. Głośne rozmowy, w tym również telefoniczne, przeszkadzają innym użytkownikom.

Strefy głośne

Jeśli chcesz pracować lub uczyć się w grupie, przygotować wspólnie projekt, wybierz jedno z miejsc:

Aby skorzystać z wymienionych miejsc, nie musisz posiadać konta bibliotecznego czy mieć przy sobie karty bibliotecznej/legitymacji. Możesz tu skorzystać z własnych materiałów i laptopa, nie obowiązuje zachowanie ciszy.

Jeśli chcesz korzystać z CKW po zamknięciu Biblioteki:

  • przed zamknięciem Biblioteki zgłoś się do bibliotekarza dyżurującego na stanowisku informacji katalogowej i pokaż swoją legitymację.
  • jeśli chcesz wejść do Biblioteki i skorzystać z CKW a Biblioteka jest już zamknięta, zeskanuj legitymację na czytniku w przedsionku Biblioteki.
  • po zamknięciu Biblioteki z CKW mogą korzystać studenci. doktoranci i pracownicy AGH z aktywnym kontem bibliotecznym i przypisaną do niego legitymację elektroniczną: ELS, ELD, ELP lub ELSNA.

Stopka