Portal Historia AGH

• fakty i daty z dziejów AGH oraz sylwetki wybranych osób związanych z Uczelnią
  • polskojęzyczne, ogólnodostępne źródło pełnotekstowe

Portal Historia AGH przedstawia najważniejsze fakty i daty z dziejów Uczelni (wydziałów, katedr) oraz sylwetki wybitnych postaci związanych z powstaniem i rozwojem Akademii Górniczej (później AGH), m.in. członków Komitetu Organizacyjnego, rektorów, dziekanów, doktorów honoris causa. Punktem wyjściowym było przejęcie - opracowywanych i uzupełnianych przez pracowników Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki Głównej AGH - baz BIOGRAM i DHC, które wspólnie tworzą swoisty słownik biograficzny AGH.

Opiekę nad portalem i aktualizacją jego zawartości sprawują pracownicy Oddziału Informacji Naukowej, przy wsparciu technicznym Centrum Rozwiązań Informatycznych AGH.

Kontakt: Oddział Informacji Naukowej+48 12 617 32 15oin@bg.agh.edu.pl