Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wydarzenia

Wydarzenia

baner z napisem "Święto Nauk Ścisłych w AGH Dni prof. Antoniego Hoborskiego Wystawa w Bibliotece Głównej AGH listopad-grudzień 2023, Zygmunt Konieczny ojciec piosenki literackiej"
Prezentacja wystawy „Zygmunt Konieczny – ojciec piosenki literackiej”
  • 23.11.2023

W ramach „Dni prof. Antoniego Hoborskiego - Święta Nauk Ścisłych AGH” dnia 23 listopada (czwartek) 2023 roku o godz. 12.00 w Bibliotece Głównej AGH odbędzie się prezentacja wystawy „Zygmunt Konieczny – ojciec piosenki literackiej”. Planowane spotkanie z p. Zygmuntem Koniecznym nie odbędzie się z powodów zdrowotnych.

Zygmunt Konieczny jest pierwszym laureatem nagrody „Artystyczna Gwiazda Hoborskiego”, przyznawanej za całokształt działalności artystycznej w zakresie: muzyki, sztuk plastycznych i literatury. Jest również wybitnym kompozytorem uważanym za twórcę piosenki literackiej, tworzącym również muzykę teatralną i filmową.

W BG AGH zaprezentujemy wystawę „Zygmunt Konieczny - ojciec piosenki literackiej”. Jego dorobek artystyczny zobrazowano poprzez książki, fotografie, płyty, plakaty, nuty i druki ulotne, pochodzące z kolekcji Hieronima Sieńskiego.

Stopka