Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wydarzenia

Wydarzenia

Na tle grafiki dekoracyjnej napisy: Kiermasz charytatywny. Zbieramy fundusze na leczenie i rehabilitację Adasia. 22 maja 2024 (środa) od godz. 9.00, skwer przed wejściem do Biblioteki Głównej. Poniżej na białym tle loga: Biblioteki Głównej AGH, AGH (napis Dział Dostępności), Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych AGH. Po prawej napis: Niespodzianka! Cegiełka na 10. Edycję kiermaszu oraz zdjęcie okładki Przepiśnika Bibliotecznego
Kiermasz charytatywny – jubileuszowa 10. edycja
  • 22.05.2024
  • 23.05.2024

Zapraszamy do udziału w wyjątkowej dla nas 10. edycji kiermaszu charytatywnego. Dochód ze zbiórki przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację Adasia – synka naszej koleżanki Pauliny Iskrzyckiej-Mysiak, który urodził się z zespołem Downa. Zachęcamy Państwa do włączenia się w naszą akcję.

Termin kiermaszu: 22 maja 2024, godz. 9.00-14.00, skwer przed wejściem do Biblioteki

Paulina jest jedną z osób, które kiermasz charytatywny wymyśliły i organizowały przez kolejne lata. To tylko jedna z wielu jej zasług dla środowiska Uczelni. 

Jej synek, Adaś, urodził się w czerwcu 2021 r. Mimo bardzo dobrych wyników badań genetycznych oraz informacji, że ma idealne serce, po porodzie zdiagnozowano u niego zespół Downa oraz wspólny kanał przedsionkowo-komorowy i niedomykalność wspólnej zastawki – wadę serca, która została zoperowana w grudniu 2021 r. 

Obniżone napięcie mięśniowe powoduje, że Adaś musi być pod opieką fizjoterapeutów i od urodzenia kilka razy w tygodniu ma zajęcia rehabilitacyjne oraz ćwiczy w domu. Zaczął chodzić, gdy skończył 2,5 roku, co jest dla jego rodziny ogromną radością, jednak w przypadku zespołu Downa rehabilitacja będzie potrzebna przez całe życie. Kolejnym problemem jest opóźniony rozwój mowy, bez którego w pewnym momencie rozwój intelektualny się zatrzyma. Z tego względu Adaś jest pod opieką logopedy i neurologopedy, codziennie ćwiczy też w domu. 

Adaś jest podopiecznym Fundacji „Serca dla Maluszka”.

Więcej informacji o Adasiu
 
Podczas kiermaszu za dobrowolny datek (ze względów formalnych może to być tylko gotówka) będzie można zabrać książki, gadżety, płyty oraz poczęstować się domowymi wypiekami pracowników Biblioteki. Książki i inne przedmioty pochodzą w większości z prywatnych zbiorów pracowników AGH. 

Z okazji 10. edycji naszego kiermaszu przygotowaliśmy niespodziankę – publikację „Przepiśnik biblioteczny. Kulinarne propozycje pracowników Biblioteki Głównej AGH”.  Co roku w dniu kiermaszu dzielimy się samodzielnie przygotowanymi smakołykami, a w tym roku podzielimy się również naszymi przepisami – na słodko, na słono i na specjalne okazje. Książka będzie rozprowadzana w formie cegiełki w dniu kiermaszu (kwota minimalna: 50 zł).

Więcej informacji o „Przepiśniku”

Akcję wspiera Dział Dostępności AGH
 

Grafika zawierająca 2 zdjęcia: po lewej zdjęcie z kiermaszu, na którym Paulina, mama Adasia, na stoisku z książkami przed Biblioteką Główną przyjmuje datki do puszki; w tle inne osoby; po prawej Paulina z synkiem Adasiem ćwiczy dopasowywanie kształtów
Kulinarne propozycje pracowników Biblioteki Głównej AGH. Poniżej grafiki – torcik owocowy i drewniana łyżka z owocami. U dołu logo Wydawnictw AGH i logo BG AGH.

Stopka