Wydarzenia

Krzysztof Szuba - absolwent Wydziału Elektrycznego AGH (1978), pracował jako informatyk, od kilku lat na emeryturze. Podróżnik (od 2000 roku odwiedził 70 krajów świata), górołaz (zdobywca Korony Unii Europejskiej), przewodnik po Krakowie. Miłośnik Europy, której mniej znane zakątki propaguje jako cel podróży. Prelekcja "Dania i Wyspy Owcze" mieści się w tym trendzie.

16 maja br. o godz. 12.00 zapraszamy do Czytelni Książek Własnych (parter, sala 5) na prelekcję Krzysztofa Szuby „Dania i Wyspy Owcze”.

„W dobie tanich linii lotniczych Kopenhaga, mało znana stolica europejska, jest jakby za rogiem (1 godzina 15 minut lotu z Krakowa). Może warto ją odwiedzić na weekend. Wyspy Owcze to grupa blisko położonych wysp na środku Atlantyku, będąca autonomiczną częścią Danii.  W spisach krajów świata Wyspy Owcze są uwzględnione jako osobny kraj, mają własny język (farerski), rząd, flagę i reprezentację piłkarską. Leżą one na północ od Szkocji, ponad 2 godziny lotu z Kopenhagi. Atutem Wysp Owczych jest pierwotna przyroda, mała gęstość zaludnienia (około 35 mieszkańców na kilometr kwadratowy) i autentyczna atmosfera, niezakłócona przez masową turystykę. Są też minusy - jest to niesamowicie drogi kraj, no i bardzo deszczowy i zimny latem.”