Otwarta Nauka

Love Data Week to międzynarodowe święto danych, specjalnie organizowane w tygodniu, w którym przypadają Walentynki. Tegoroczny temat przewodni to "My Kind of Data".

Został ustanowiony w 2016 roku. Pierwotnie zainicjowany w USA, szybko rozrósł się do międzynarodowego wydarzenia, w którym bierze udział wiele różnych instytucji, organizacji, naukowców, studentów. W 2021 r. ICPSR (Inter-university Consortium for Political and Social Research University of Michigan) stał się oficjalną instytucją wspierającą Love Data Week.

Celem wydarzenia jest podnoszenie świadomości na temat zarządzania danymi badawczymi, udostępniania, przechowywania, ponownego wykorzystywania, rozpowszechniania i ochrony danych.

W tym roku tematem przewodnim Love Data Week jest "My Kind of Data" - ponieważ dane są osobiste - aby zapoznać się z równością i integracją danych, społecznościami dyscyplinarnymi i tworzeniem przyjaznego świata za pomocą danych.

Więcej informacji o wydarzeniu