Skip to content ↓
Aktualności
Baner reklamowy. U góry napis: Przepiśnik biblioteczny. Kulinarne propozycje pracowników Biblioteki Głównej AGH. Poniżej fragment okładki Przepiśnika z torcikiem owocowym i drewnianą łyżką z owocami.

Niespodzianka na kiermasz charytatywny – „Przepiśnik biblioteczny”

Prezentujemy niespodziankę przygotowaną przez nas specjalnie z okazji jubileuszowego 10. kiermaszu charytatywnego. „Przepiśnik biblioteczny. Kulinarne propozycje pracowników Biblioteki Głównej AGH” to książka absolutnie wyjątkowa. Przedstawiamy w niej przepisy na smakołyki z kiermaszów, ale też zupełne nowości.

Od lat w dniu kiermaszu rozpieszczamy Was znanymi już dobrze słodkościami i przekąskami. Są tak pyszne i tak domowe, że wiele osób chciało poznać sekrety receptur. Dlatego właśnie powstał „Przepiśnik”. Podajemy w nim zarówno przepisy inspirowane kulinarnymi książkami, blogami lub programami telewizyjnymi, jak też takie, które przez całe lata leżały w rodzinnych notatkach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Od babeczek, przez ciasta, do tortu, od sałatek, przez paluchy i chlebki, po tarty i rolady. Jest też przepis na wyśmienity smalec kustosza i… mirabelkówkę po godzinach. „Wyjątkowe”, „błyskawiczne”, „zawsze się udające”, ale przede wszystkim – przez lata sprawdzone i potwierdzone znikającymi z kiermaszowego stołu w błyskawicznym tempie porcjami.
Nie można pozostać obojętnym wobec takich smaków. Trzeba po prostu poznać pijanego pingwina, topielca, sernik Izaury, dyrektorską tartę czy zupę nie dla wampirów. Naprawdę warto!

„Przepiśnik biblioteczny” będzie rozprowadzany jako cegiełka w dniu kiermaszu – 22.05.2024 r. Minimalna kwota za egzemplarz to 50 zł. 

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o kiermaszu
 

Grafika reklamująca Przepiśnik biblioteczny. Po lewej zdjęcie Przepiśnika, wyeksponowana okładka; po prawej - na pierwszym planie ciastko na talerzyku – tarta cytrynowa z bezą, obok truskawka; w tle widoczna strona z Przepiśnika ze zdjęciem i przepisem na tartę cytrynową

Stopka