Skip to content ↓
Aktualności
cyfrowy mózg

Dostęp testowy do patentowej bazy PatSeer

Zapraszamy do testowania bazy PatSeer firmy Gridlogics - specjalistycznego narzędzia do prowadzenia badań patentowych oraz analizy i wizualizacji danych.

PatSeer zawiera międzynarodową kolekcję patentów (ok. 120 mln pełnych tekstów) pochodzących z ponad 100 urzędów patentowych na świecie. W bazie możliwe jest także prowadzenie wyszukiwań w naukowej literaturze niepatentowej (ok. 35 mln. rekordów).
Baza PatSeer umożliwia wykonywanie badań stanu techniki oraz innych zaawansowanych badań i analiz patentowych, np. badań „freedom to operate”. Baza ma wbudowane przydatne funkcje oparte na AI, które poprawiają jakość wyników wyszukiwania oraz pomagają zidentyfikować wyniki pominięte w trakcie tradycyjnego wyszukiwania boolowskiego. Dostępne pola wyszukiwawcze pozwalają precyzyjnie zawęzić wyszukiwanie.

Więcej informacji na temat narzędzia można znaleźć na stronie PatSeer.

Dostęp testowy dla AGH trwa do 14 marca 2024 r.

Wejście do bazy
Po wprowadzeniu adresu mailowego w domenie @agh.edu.pl należy pobrać kod aktywujący dostęp do bazy. Korzystanie jest możliwe z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia. Jednocześnie w trybie dostępu testowego może pracować 20 użytkowników.

Kontakt w sprawie korzystania z bazy:

Agnieszka Podrazik +48 12 617 32 08agnieszka.podrazik@bg.agh.edu.pl

Stopka