Korzystanie z katalogów

Czytelniku!

Pisząc na adres: katalog[at]bg.agh.edu[dot]pl możesz uzyskać informację, czy Biblioteka posiada pozycję nie notowaną w katalogu online, wydaną przed 1992 r.

Informacje o zbiorach gromadzonych w Bibliotece Głównej oraz bibliotekach sieci Uczelni znajdują się w katalogach komputerowych oraz tradycyjnych.

Sposoby przeszukiwania katalogów podano poniżej.

Katalog Komputerowy

Zawiera informacje o zbiorach Biblioteki Głównej oraz zbiorach kilku bibliotek wydziałowych. Obejmuje dzieła, które wpływają do Biblioteki od 1992 r., w niektórych przypadkach także wcześniejsze.

Sposoby przeszukiwania katalogu opisane są tutaj: katalog.agh.kzb.krakow.pl

Elektronicznie zamawiać można tylko książki z Magazynu Biblioteki - czyli te, które mają sygnatury rozpoczynające się cyfrą: I, II lub III - odbiór w ciągu 10 dni.

W odniesieniu do książek zlokalizowanych w Strefie Wolnego Dostępu nie działa zamawianie elektroniczne.

Elektroniczny Katalog Kartkowy

Wyszukiwanie kart katalogowych ułożonych alfabetycznie według nazwisk autorów lub w przypadku prac zbiorowych wg ich tytułów. Książki w tym katalogu mają sygnatury zaczynające się od I, II, III – oznacza to lokalizację książki w Magazynie Podstawowym Biblioteki. EKK obejmuje WYŁĄCZNIE zbiory Biblioteki Głównej.

W celu zamówienia książki należy wybrać przycisk Zamów tę pozycję" znajdujący się pod zeskanowaną kartą oraz wypełnić formularz zamówienia i wybrać miejsce odbioru.

Alfabetyczny kartkowy

Wyszukiwanie wg nazwisk autorów lub w przypadku prac zbiorowych wg ich tytułów. Książki w tym katalogu mają sygnatury zaczynające się od I, II, III – oznacza to lokalizację książki w Magazynie Biblioteki. W celu zamówienia tych książek należy wypełnić rewers z czerwonym paskiem i wrzucić go do skrzynki na zamówienia.

Rzeczowy kartkowy

Wyszukiwanie wg haseł, zagadnień, tematów. Na książki z tego katalogu należy wypisać zamówienia – na rewersie z czerwonym paskiem i wrzucić do skrzynki na zamówienia.

Katalog Czasopism kartkowy

Wyszukiwanie alfabetycznie wg tytułu czasopisma. Zamawianie poszczególnych tytułów następuje poprzez wypisanie danych na rewersach z zielonym paskiem. Korzystanie z czasopism drukowanych możliwe jest wyłącznie na miejscu w Czytelni Głównej.

Katalog rozpraw doktorskich – bronionych w AGH

Wyszukiwanie alfabetycznie wg nazwiska autora rozprawy.
W związku z trwającymi pracami nad komputerowym opracowaniem rozpraw opublikowanych w XX wieku, wyszukiwanie należy rozpocząć od sprawdzenia Katalogu Komputerowego.

Zamawianie rozpraw doktorskich możliwe jest jedynie w sposób tradycyjny (na rewersach) do Czytelni Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych. Korzystanie wyłącznie na miejscu (bez możliwości kopiowania).

UWAGA! Pełne teksty wybranych rozpraw doktorskich można znaleźć tutaj.

Katalog Zbiorów Kartograficznych

Katalog zbiorów kartograficznych obejmuje pozycje do roku 2007. Jest to tzw. katalog krzyżowy zwany też słownikowym. Karty katalogowe ułożone są alfabetycznie wg nazwisk autorów, opracowujących, redaktorów, oraz wg tytułów i haseł przedmiotowych.
Informacje o zbiorach kartograficznych, które wpłynęły do Biblioteki Głównej od 2008 roku dostępne są jedynie w Katalogu Komputerowym. Stopniowo będzie on uzupełniany o starsze wydawnictwa.
Zamawianie możliwe jest wyłącznie tradycyjnie po wypełnieniu rewersów w Czytelni Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych, II p., pok. 213.