Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Czytelnia Książek Własnych czynna do godz. 22.00

30.06.2023

W ciągu roku akademickiego  Czytelnia Książek Własnych jest czynna  od poniedziałku do piątku  w godzinach 7.30 do 22.00.  W soboty oraz w  dni, w które Biblioteka jest czynna do godz. 15.00, Czytelnia Książek Własnych jest czynna od 8.00 do 20.00.

Do holu Biblioteki Głównej  oraz do Czytelni Książek Własnych można wejść w podanych godzinach otwierając drzwi wejściowe za pomocą legitymacji studenckiej ELS lub legitymacji doktoranta ELD.

Jak to zrobić? Po wejściu do przedsionka Biblioteki podejdź do szklanych drzwi na prawo. Przyłóż legitymację do listwy w miejscu naklejki z  grafiką legitymacji studenckiej, poczekaj na zapalenie się zielonej lampki i otwórz drzwi. Warunkiem koniecznym, aby czujnik zadział poprawnie jest konto biblioteczne aktywowane na bieżący rok akademicki.

Dla wspólnego bezpieczeństwa ważne jest, aby każda osoba wchodząca do Biblioteki w godzinach porannych lub wieczornych przyłożyła legitymację do czujnika rejestrując się tym samym w Elektronicznej Księdze Gości.  Zapisy w EKG pozwolą nam jednocześnie  uzasadnić usługę otwarcia Biblioteki w wydłużonych  godzinach.

Jeżeli nie jesteś zapisany do Biblioteki Głównej wypełnij formularz. Jeżeli Twoje konto nie jest aktywne na bieżący rok akademicki wyślij do nas w tej sprawie  maila na adres: udo[at]bg.agh.edu[dot]pl. Konto zostanie aktywowane w ciągu najbliższego dnia roboczego. Można oczywiście zapisać się lub aktywować  konto na miejscu w godzinach pracy Wypożyczalni.

Niestety wejście do Biblioteki podobnie jak korzystanie z szafek skrytkowych nie jest możliwe za pomocą "zielonych" kart bibliotecznych z kodem kreskowym. Pracowników, którzy byliby zainteresowani korzystaniem z Czytelni Książek Własnych w godzinach wieczornych uprzejmie prosimy o wyrobienie elektronicznej legitymacji nauczyciela akademickiego (ELSNA) lub elektronicznej legitymacji pracowniczej (ELP) i zgłoszenie w Wypożyczalni chęci korzystania z tego dokumentu jako karty bibliotecznej.