Wrześniowe webinary EBSCO

Szanowni Państwo,


Zapraszamy do udziału w bezpłatnych, otwartych szkoleniach online w języku polskim, przygotowanych przez firmę EBSCO.  Szkolenia dotyczą baz dostępnych dla pracowników i studentów AGH i są prowadzone przez trenerów EBSCO.
 
Tytuły i terminy i opisy wybranych sesji przedstawiamy poniżej:

 

Poznaj Academic Research Source - bogatą bazę czasopism i e-książek

Data: 6.09.2021 | Godzina: 11:00-11:45 (45 minut) | REJESTRACJA

Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, oferującej dostęp do ponad 5.300 czasopism oraz wielu książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się, jak wyszukiwać artykuły z czasopism oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.

……………………………………………………………………………………………………………………….

Poznaj tajemnice wyszukiwania zaawansowanego na EBSCOhost

Data: 7.09.2021 | Godzina: 11:30-12:15 (45 minut) | REJESTRACJA

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się, jak korzystać z operatów logicznych, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

……………………………………………………………………………………………………………………….

EBSCO Connect, czyli wszystko o produktach i serwisach EBSCO w jednym miejscu

Data: 8.09.2021 | Godzina: 10:30-11:00 (30 minut) | REJESTRACJA

Poznaj nowe oblicze strony wsparcia EBSCO dostępnej pod adresem https://connect.ebsco.com/. Znajdziesz tam wszystkie istotne informacje odnośnie baz i serwisów oferowanych przez EBSCO. Podczas szkolenia pokazane zostaną opcje wyszukiwania informacji i materiałów dostępnych na stronie wsparcia. Zobaczymy również nową stronę Akademii EBSCO, gdzie użytkownicy mogą znaleźć nagrania wideo, zwiększyć swoje umiejętności wyszukiwania informacji biorąc udział w mini kursach, wyświetlić archiwalne nagrania szkoleń.

…………………………………………………………………………………………………………………………

Zalety korzystania z indeksu MEDLINE na EBSCOhost

Data: 10.09.2021 | Godzina: 10:00-10:45 (45 minut) | REJESTRACJA

Podczas szkolenia przeprowadzimy kilka wyszukiwań bazując na zasobach bibliograficznej bazy MEDLINE. Pokażemy zalety korzystania z tego indeksu razem z innymi bazami EBSCO dla uzyskania dostępu do pełnych tekstów artykułów.

………………………………………………………………………………………………………………………

Pomóż nowym studentom poznać wyszukiwarkę naukową EDS

Data: 14.09.2021 | Godzina: 11:30-12:30 (60 minut) | REJESTRACJA

Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service dla początkujących. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne filtry..

……………………………………………………………………………………………………………………..

Przegląd narzędzi EBSCOhost przydatnych w pracy badawczej

Data: 16.09.2021 | Godzina: 12:30-13:15 (45 minut) | REJESTRACJA

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji takich jak. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów na koncie Google Drive.

…………………………………………………………………………………………………………………….

Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce

Data: 17.09.2021 | Godzina: 12:00-13:00 (60 minut) | REJESTRACJA

Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach akademickiej licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ - międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aplikacja mobilna EBSCO w 20 minut

Data: 21.09.2021 | Godzina: 12:00-12:20 (20 minut) | REJESTRACJA

Przegląd funkcji dostępnych w nowej aplikacji mobilnej EBSCO, razem z możliwością pobierania e-książek. Wszystko w zaledwie 20 minut.

…………………………………………………………………………………………………………………..

Lista publikacji AZ w nowej odsłonie

Data: 24.09.2021 | Godzina: 11:30-12:00 (30 minut) | REJESTRACJA

Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.

………………………………………………………………………………………………………………………

Jak czytać i pobierać e-książki EBSCO?

Data: 28.09.2021 | Godzina: 14:00-14:45 (45 minut) | REJESTRACJA

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak korzystać z e-książek EBSCO online,  jak pobrać e-książki w całości,  jak zapisać rozdział e-książki oraz  jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach.

………………………………………………………………………………………………………………………

Tworzenie i zarządzanie indywidualnym kontem Moje EBSCOhost

Data: 29.09.2021 | Godzina: 11:30-12:00 (30 minut) | REJESTRACJA

Praktyczna sesja dedykowana tworzeniu indywidualnego konta na platformie EBSCOhost. Po sesji uczestnicy będą wiedzieli jak założyć darmowe konto na platformie i jakie korzyści z tego płyną, w tym zapisywanie wyników na stałe, tworzenie powiadomień, zapisywanie linków do wyszukiwania, tworzenie folderów specjalnych.