Writefull - programy do korekty tekstów w języku angielskim

23.03.2021

Zapraszamy do testowania pakietu programów Writefull, służących do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Writefull sprawdza gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę. Sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, wykrywa zdania, które powinny być poparte cytatem oraz proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny. W skład pakietu wchodzą następujące programy:

Writefull for Word - dodatek do programu MS Word, sprawdzający poprawność gramatyczną, pisownię, słownictwo, znaki interpunkcyjne i styl. Program wymaga instalacji i rejestracji przy użyciu adresu mailowego w domenie AGH.

Więcej informacji znajdą Państwo w przewodniku Writefull for Word Guide

Writefull for Overleaf - zapewnia wsparcie językowe w czasie rzeczywistym dla plików LaTeX edytowanych w programie Overleaf. Sprawdza poprawność gramatyczną, pisownię, słownictwo, znaki interpunkcyjne i styl. Do uruchomienia programu wymagana jest przeglądarka Chrome, pobranie aplikacji i rejestracja przy użyciu adresu mailowego w domenie AGH

Krótki opis programu znajduje się na stronie Writefull for Overleaf - User Guide.

Writefull Revise - analizuje tekst pod kątem poprawności gramatycznej, pisowni, słownictwa, znaków interpunkcyjnych i stylu. Po wprowadzeniu tekstu program przedstawia sugerowane zmiany.

Przewodnik dla użytkowników programu znajduje się na stronie Writefull Revise - User Guide.

Writefull Cite - sprawdza wprowadzone teksty pod kątem cytowań, wyróżniając zdania, w których brakuje odwołań do literatury. Więcej informacji można uzyskać po uruchomieniu programu klikając w przycisk GUIDE, znajdujący się w prawej górnej części ekranu.

Przewodnik do Writefull Cite znajduje się pod linkiem dostępowym - należy kliknąć w odsyłacz GUIDE u góry ekranu po prawej stronie.

W przypadku zakupu Writefull Revise i Writefull Cite będą dostępne przez weryfikowanie adresów IP, ale obecnie, w ramach testu, działają przy użyciu przeglądarki internetowej pod powyższymi  linkami, przeznaczonymi wyłącznie dla AGH.

Nie ma ograniczeń co do liczby korzystających z pakietu Writefull w tym samym czasie podczas dostępu testowego.

Dostęp testowy do pakietu Writefull został przedłużony do 14 maja 2021 r.

Pod poniższymi linkiem znajduje się przewodnik dla AGH:

Writefull Institutional Trial Welcome Pack for AGH University of Science and Technology.pdf

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium prezentującego narzędzie Writefull oraz do uczestnictwa w szkoleniu, które odbędzie się 11 maja 2021 godz. 12:00 - 13.00

Rejestracja

Kontakt: Oddział Informacji Naukowej, tel. 12 617 32 15, e-mail:oin[at]bg.agh.edu[dot]pl