EBSCO - harmonogram szkoleń w styczniu 2021

Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim, prowadzonych przez p. Urszulę Nowicką z firmy
 EBSCO.

Poniżej podajemy tematy styczniowych szkoleń, terminy oraz linki do rejestracji. Sesje trwają około 30 minut.

Jak przetrwać sesję, czyli kilka wskazówek o wykorzystaniu e-książek EBSCO w pracach zaliczeniowych
Data: piątek, 15 stycznia 2021 | Godzina: 11:00 | REJESTRACJA

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
- jak korzystać z e-książek online
- jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
- jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach

Narzędzia na platformie EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej

Data: poniedziałek, 18 stycznia 2021 | Godzina: 14:30 | REJESTRACJA

Szkolenie stworzone z myślą o studentach przygotowujących się do pisania pracy magisterskiej. Podczas tej praktycznej sesji opowiemy, jak w efektywny sposób korzystać z funkcji dostępnych na platformie EBSCOhost tj.: zapisywanie artykułów do chmury do Google Drive, cytowanie artykułu, zapisywanie historii wyszukiwania, tworzenie i korzystanie z osobistego konta Moje EBSCOhost, zapisywanie wyników do folderu, tworzenie powiadomień, eksportowanie danych bibliograficznych do programów typu Zotero, Mendeley, EndNote.

Poznaj książki audio od EBSCO

Data: wtorek, 19 stycznia 2021 | Godzina: 12:30 | REJESTRACJA

Podczas sesji zostanie przedstawiona się oferta audiobooków EBSCO oraz  sposób korzystania z nich, innymi aplikacja do słuchania książek.

Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce

Data: środa, 20 stycznia 2021 | Godzina: 14:00 | REJESTRACJA

Podczas sesji  zostana przedstawione bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ - międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.

Wyszukiwanie zaawansowane dla bardziej wymagających użytkowników

Data: czwartek, 21 stycznia 2021 | Godzina: 10:30 | REJESTRACJA

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Prowadzący opowie jak korzystać z operatów Boole'a, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Micro session: udoskonalanie wyników wyszukiwania

Data: wtorek, 26 stycznia 2021 | Godzina: 14:30 | REJESTRACJA

Przegląd najważniejszych opcji pozwalających zawęzić i doprecyzować wyniki otrzymane podczas wyszukiwania za pośrednictwem wyszukiwarki naukowej EDS oraz standardowej platformy EBSCOhost. Zostana przedstawione opcje takie jak: wybór trybu wyszukiwania, wyszukiwanie w pełnym tekście, wybór języka, daty publikacji, tematyki, tytułu publikacji i wiele innych.