Nowe źródła elektroniczne w ofercie Biblioteki Głównej w 2021 roku

07.01.2021

Szanowni Państwo,

informujemy, że od stycznia 2021 oferta Biblioteki Głównej została wzbogacona o następujące elektroniczne źródła informacji:

Academic Research Source eBooks

Baza oferuje dostęp do ponad 200.000 książek elektronicznych od ponad 520 wydawców w tym wiodących wydawnictw naukowych takich jak: Elsevier, Ashgate Publishing, Taylor & Francis, Sage Publications and John Wiley & Sons, jak również wydawnictw uniwersyteckich, m. in. Oxford University Press, MIT Press, State University of New York Press, Cambridge University Press, University of California Press, McGill-Queen's University Press, Harvard University Press i wiele innych. Tematyka książek obejmuje między innymi: architekturę, biznes i ekonomię, chemię, fizykę,  informatykę, inżynierię, nauki stosowane, matematykę, nauki medyczne, nauki przyrodnicze, pomoce naukowe w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, prawo, psychologię, nauki społeczne.

Academic Research Source eJournals

Baza zawiera około 5.000  pełnotekstowych czasopism (w tym 370 tytułów wydawanych w Polsce) m.in. z zakresu ekonomii, biznesu, rolnictwa, technologii, historii, nauk ścisłych, medycyny, nauk społecznych, humanistyki.

Pełnotekstowy dostęp do czasopism z kolekcji STM (Science, Technology, Medicine) wydawanych przez Cambridge University Press.

Pakiet baz statystycznych International Energy Agency na platformie OECD iLibrary

Kontakt: Oddział Informacji Naukowej, tel. 12 617 32 15, e-mail: oin[at]bg.agh.edu[dot]pl