Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

FAQ - Materiały udostępniane w czytelniach

  • Czytelnia Główna (I piętro) czynna jest od pon. do czw. w godz. 8.00-19.45, w pt. w godz. 8.00-18.00, w sob. w godz. 8.00-15.00. W tym miejscu można skorzystać z bogatego księgozbioru podręcznego, podstawowych podręczników oraz bieżących numerów czasopism naukowych jak i prasy codziennej. Zamówienia na starsze numery czasopism (z Magazynu) prosimy składać przez formularz.

  • Czytelnia Książek Własnych (parter) czynna jest od pon. do czw. w godz. 8.00-19.45, w pt. w godz. 8.00-18.00, w sob. w godz. 8.00-15.00. To miejsce przeznaczone jest szczególnie do samodzielnej nauki.

  • Czytelnia Oddziału Informacji Naukowej czynna jest od pon. do czw. w godz. 8.00-19.45, w pt. w godz. 8.00-18.00, w sob. w godz. 8.00-15.00. W tym miejscu można skorzystać z naukowych baz danych, e-książek, e-czasopism, encyklopedii, poradników.

  • Czytelnia Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych czynna jest od pon. do pt. w godz. 8.00-18.00, w sob. w godz. 8.00-15.00. W tym miejscu można skorzystać z patentowych baz danych, norm polskich i zagranicznych, map i innych dokumentów kartograficznych oraz rozpraw doktorskich. Celem zamówienia wydruku fragmentów norm należy skorzystać z formularza. Prosimy pamiętać, że wydruki komputerowe fragmentów norm są wykonywane jedynie w celach dydaktycznych lub naukowych wyłącznie dla pracowników, doktorantów i studentów AGH. Zamówienia na inne materiały realizowane są na miejscu.

 

Jak zamówić skan materiałów udostępnianych tylko w Czytelniach?

Studenci, doktoranci i pracownicy AGH zapisani do BG AGH i posiadający aktywne konto biblioteczne na bieżący rok akademicki mogą składać zamówienia na wykonanie skanu fragmentów materiałów bibliotecznych, np. artykułu z czasopisma, fragmentu książki.
 
Zamówienie na skan prosimy składać poprzez formularz lub mailowo na adres: wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl. Skan zostanie przesłany zwrotnie na adres mailowy czytelnika.
Zamówienia realizowane są na bieżąco, w kolejności ich składania. Czas oczekiwania na realizację zamówienia uzależniony jest od aktualnej liczby zamówień.