Automatyka, Elektryka, Zakłócenia - czasopismo naukowo-techniczne online

09.12.2020

Zapraszamy do skorzystania z dostępu testowego do wydawanego od 2010 roku czasopisma naukowo-technicznego Automatyka, Elektryka, Zakłócenia.

Czasopismo prezentuje najnowsze informacje i wyniki badań z dziedziny automatyki, elektrotechniki i energetyki, a także może służyć jako poradnik naukowo-techniczny.

Dostęp spoza sieci AGH (dla pracowników, doktorantów i studentów AGH. Przy logowaniu należy podać numer swojej karty bibliotecznej lub elektronicznej legitymacji studenckiej i aktualne hasło do swojego konta bibliotecznego.)

Wyszukiwarka oraz zakładki ułatwiają znalezienie interesujących artykułów:

• Zakładka Bieżące wydanie umożliwia przeglądanie najnowszych artykułów. Po kliknięciu na tytuł artykułu pojawia się abstrakt, bibliografia, oraz rysunki i schematy, a także opcja czytania artykułu online;
  • Zakładka Zbiorczy spis treści daje możliwość czytania artykułów pogrupowanych tematycznie wg dziedzin;
  • Zakładka Wykaz e-pism umożliwia przeglądanie poszczególnych numerów kwartalnika według numeru woluminu i roku wydania;
  • Zakładka Autorzy artykułów zawiera informacje o autorach publikujących w czasopiśmie (informacje dotyczą dorobku naukowego osoby publikującej, tytułu naukowego, uczelni macierzystej).
Dwukrotne kliknięcie w tekst umożliwia jego powiększenie na ekranie. W treści niektórych artykułów zastosowano dźwięk i ruchomy obraz (filmiki z prac badawczych). Wszystkie wykresy i schematy są opublikowane w postaci wektorowej,  co umożliwia prezentowanie ich w dowolnym powiększeniu na wykładach.

Do pisma ma dostęp ponad 200 tys, IP, co ma istotne znaczenie dla potencjalnych cytowań.

Dostęp testowy jest otwarty do 15 stycznia 2021.

Prosimy o przesyłanie komentarzy do Oddziału Informacji Naukowej, tel. 12 617 32 15, e-mail: oin[at]bg.agh.edu[dot]pl