EBSCO - szkolenia online w październiku 2020

Zapraszamy do udziału w otwartych, bezpłatnych szkoleniach online na temat baz i narzędzi firmy EBSCO. Szkolenia prowadzi Urszula Nowicka, trener firmy EBSCO, w języku polskim na platformie WebEx.

Sesje szkoleniowe trwają od 20 min. do 1 godz. (czas trwania każdej sesji jest podany przy rejestracji).

• Bazy EBSCO dla nauk humanistycznych

Data: środa, 7 października | Godzina: 13:00 | REJESTRACJA

Sesja dedykowana zasobom dostępnym w ramach licencji krajowej EBSCO. Szkolenie rozpocznie się krótkim przeglądem baz pod kątem przydatności dla studentów i pracowników wydziałów humanistycznych. Po czym przejdziemy na platformę EBSCOhost, gdzie pokażemy przykłady wyszukiwania podstawowego i zaawansowanego z wykorzystaniem opcji dostępnych na platformie, tj.: pobieranie/drukowanie artykułów, kopiowanie gotowej bibliografii, zapisywanie pełnego tekstu w chmurze do Google Drive, eksportowanie danych bibliograficznych do oprogramowania Mendeley lub Zotero, zapisywanie wyników wyszukiwań, tworzenie powiadomień.

• Jak stosować znaki specjalne podczas wyszukiwania?

Data: czwartek, 8 października | Godzina: 10:30 | REJESTRACJA

Po sesji uczestnicy będą wiedzieli jak stosować znaki specjalne podczas tworzenia strategii wyszukiwawczej. Na konkretnych przykładach wyszukiwawczych zostaną pokazane znaki, tj.: (), „”, #, *, ?, N5, W5.

• Aplikacja mobilna EBSCO w 20 minut

Data: środa, 14 października | Godzina: 10:30 | REJESTRACJA

Sesja dedykowana nowej aplikacji mobilnej EBSCO. Pokażemy jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji w najbardziej efektywny sposób.

• Micro session: udoskonalanie listy wyników w wyszukiwarce naukowej EDS

Data: czwartek, 15 października | Godzina: 13:00 | REJESTRACJA

Przegląd najważniejszych opcji pozwalających zawęzić i doprecyzować wyniki otrzymane podczas wyszukiwania za pośrednictwem wyszukiwarki naukowej EDS. Przyjrzymy się opcjom tj.: wybór trybu wyszukiwania, wyszukiwanie w pełnym tekście, dostosowanie języka, daty publikacji, tematyki, tytułu publikacji i wiele innych.

• Zmniejszanie dystansu nauczania dzięki e-książkom EBSCO

Data: środa, 21 października | Godzina: 10:30 | REJESTRACJA

Sesja poświęcona sposobom korzystania z e-książek EBSCO dostępnych na platformie EBSCOhost i wyszukiwarce naukowej EDS. Po sesji uczestnicy będą wiedzieli jak wyszukiwać e-książki, jak zapisywać ich fragmenty oraz pobierać tytuły w całości, jak korzystać z e-książek na smartfonach i czytnikach książek elektronicznych.

• Bazy EBSCO dla nauk ścisłych

Data: czwartek, 28 października | Godzina: 14:30 | REJESTRACJA