Rozpocznij rok akademicki z niezbędnymi narzędziami Web of Science - webinaria we wrześniu 2020

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych webinarów prowadzonych przez przedstawicieli firmy Clarivate Analytics, dr Klementynę Karlińską-Batres oraz p. Marcina Kapczyńskiego w ramach serii prezentacji internetowych Research.Smarter oraz cyklu szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, w internecie na platformie WebEx.

Tematy, terminy, linki do rejestracji:
30 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 10:00-10:45 CET
Rozpocznij swój rok akademicki z niezbędnymi narzędziami Web of Science dla naukowców
Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy uznanym naukowcem, pakiet zintegrowanych narzędzi z platformy Web of Science usprawni Twoją pracę i wprowadzi sprytne rozwiązania na każdym etapie Twojej podróży badawczej. Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać platformę Web of Science i efektywnie zacząć nowy rok akademicki.
22 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 11:00-11:45 CET
Możliwości zapisywania i eksportowania wyników na platformie Web of Science
Odkryj różne narzędzia, które pomogą Ci zapisać wyszukiwania i wyniki oraz eksportować dane poza platformę Web of Science w wielu różnych formatach.
Akademia Web of Science i InCites
24 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 11:00-12:00 CET
Jak przeprowadzić przegląd literatury z Web of Science
Niezależnie od tego, czy przygotowujesz artykuł przeglądowy, czy pracę doktorską, rozpoczęcie przeglądu literatury może być zniechęcające. Nie wiesz, od czego zacząć? Ta sesja skieruje Cię na właściwe tory!

Pokażemy Ci, jak wykorzystać sieć cytowań do kompleksowego wyszukiwania publikacji oraz jak prawidłowo zapisywać, cytować i udostępniać materiały źródłowe, gdy zaczniesz pisać.
28 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 10:00-11:00 CET
Rozszerzona selekcja czasopism do Web of Science Core Collection
Dowiedz się, jakie kryteria musi spełniać czasopismo, aby znaleźć się w bazie Web of Science Core Collection i w Journal Citation Reports.
29 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 10:00-11:00 CET
Selekcja materiałów konferencyjnych do Web of Science Core Collection
Czy organizator konferencji może zagwarantować uczestnikom umieszczenie publikacji w bazie Web of Science Core Collection? Jak dobierane są konferencje do bazy? Poznaj odpowiedzi na te i na inne pytania w czasie szkolenia!