Funkcjonowanie Biblioteki Głównej w listopadzie

15.05.2020

LISTOPAD 2020

 

Wypożyczalnia czynna jest w godzinach:

pon. - czw.   8:00 – 18:00

pt.    - sob.   8.00 15.00

Czytelnie pozostają zamknięte do odwołania.

 

 


Aktualne zasady funkcjonowania Biblioteki Głównej:

W Bibliotece Głównej  AGH wdrożone zostały nowe zasady świadczenia usług, które jednak ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną mogą zostać w każdej chwili zmienione. Prosimy o wyrozumiałość i śledzenie komunikatów  na stronie domowej. Dokładamy wszelkich starań, aby mimo koniecznych ograniczeń  zapewnić Państu jak najlepszą obsługę.

 • Wypożyczalnia (parter, hol) czynna jest codziennie, od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00 do 18.00, od piątku do soboty  w godz.  8:00 do 15.00.

 • Czytelnie  tj. Czytelnia Główna (I piętro), Czytelnia Oddziału Informacji Naukowej (I piętro), Czytelnia Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych (II piętro), Czytelnia Książek Własnych (parter) pozostają zamknięte do odwołania.

 • Książki  należy zamówić logując się na swoje konto biblioteczne i wybierając miejsce odbioru – WYPOŻYCZALNIA; zamówione  pozycje  będą oczekiwać na odbiór przez 10 dni.

 • Strefa Wolnego Dostępu pozostaje zamknięta -  podręczniki czyli księgozbiór "W"  należy zamawiać po zalogowaniu się na swoje konto biblioteczne za pośrednictwem katalogu komputerowego.

 • Zamówienia na pozycje beletrystyczne  z  Biblioteki Pracowniczej  nadal realizowane są telefonicznie lub mailowo - 12 617 34 02,  udo[at]bg.agh.edu[dot]pl (kolekcja dostępna tylko dla pracowników AGH).  Szczegółowa instrukcja podana jest w zakładce FAQ w czasie epidemii.

 • Zwrotu książek prosimy dokonywać przez wrzutnię biblioteczną, znajdującą się przed wejściem do budynku Biblioteki. Książki, które nie mieszczą się w otworze wrzutni ze względu na objętość, prosimy zostawiać w specjalnym pojemniku ustawionym przy portierni BG.
 • Istnieje  możliwość  podbicia karty obiegowej,   w tym przypadku prosimy o zwrot książek bezpośrednio przy wyznaczonym stanowisku w holu Biblioteki. Podobnie jeśli chcecie Państwo od razu uregulować zaległości wobec Biblioteki.
 • Opłaty za przetrzymanie książek oraz inne usługi biblioteczne (np. wydruki komputerowe) należy regulować gotówką w Kasie, w holu Biblioteki, czynnej w godzinach pracy Wypożyczalni. Opłaty za przetrzymane książki można także uregulować przelewem na konto. Szczegółowe informacje podane są w zakładce FAQ w czasie epidemii.
 • Książki po zwrocie są poddawane kwarantannie i nie ma możliwości ich wypożyczenia przez okres 5 dni.
 • Konto biblioteczne można założyć ma miejscy w Wypożyczalni, studenci, doktoranci i pracownicy AGH mają obecnie możliwość  zdalnego zapisu, zdalnie można również dokonać prolongaty konta lub aktualizacji danych na koncie bibliotecznym, w tym celu prosimy o kontakt mailowy na adres: udo[at]bg.agh.edu[dot]pl
 • Możliwy jest kontakt telefoniczny oraz mailowy z pracownikami Oddziału Informacji Naukowej oraz Oddziału Zbiorów Specjalnych, którzy pozostają  do Państwa dyspozycji  na miejscu, od poniedziałku do soboty, w godzinach od 8.00 do 15.00.
 • Uruchomiona została możliwość przeglądania norm oraz rozpraw doktorskich od 2008 r. na terminalach komputerowych w holu Biblioteki. Celem zamówienia wydruku fragmentów norm skorzystaj  z formularza. Prosimy pamiętać, że wydruki komputerowe  fragmentów norm są wykonywane jedynie w celach dydaktycznych lub naukowych wyłącznie dla pracowników, doktorantów i studentow AGH. 
 • Istnieje  możliwość zamówienia pozycji dostępnych tylko w czytelniach, dokumentów kartograficznych, rozpraw doktorskich w wersji papierowej, rozpraw przed obroną oraz innych zbiorów specjalnych do skorzystania na miejscu, przy stanowiskach w holu Biblioteki.  
 • Wypożyczalnia Międzybiblioteczna  jest czynna od pon. do pt. w godz. 9:00–14:00; do końca listopada nie ma jednak możliwości składania zamówień na wypożyczenie  materiałów z  bibliotek lub instytucji naukowych, które pozostają zamknięte. Zamówienia  na wykonanie skanu fragmentów materiałów bibliotecznych, np.  artykułów z czasopism drukowanych i fragmentów innych wydawnictw ze zbiorów Biblioteki Głównej należy składać za pomocą formularza lub pisząc na adres: wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl. Skan zostanie przesłany  na adres mailowy czytelnika.
 • Wszelkie sprawy związane z ewaluacją dorobku publikacyjnego Uczelni są realizowane drogą mailową przez p. dyr. Marię Garczyńską (maria.garczynska[at]bg.agh.edu[dot]pl).

 Kontakt telefoniczny oraz mailowy  od pon. do sob. w godzinach 8.00 do 15.00, 

poprzez czat od pon. do pt. od 8.00 do 18.00.

Pomoc na "żywo"  BiblioCHAT

Wypożyczalnia (zapisy, prolongaty kont, opłaty):  udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 12

Strefa Wolnego Dostępu (zamawianie książek z kolekcji beletrystyki): udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 34 02

Oddział Informacji Naukowej (BPP, e-źródła, kwerendy):  oin[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 15

Oddział Zbiorów Specjalnych (normy, rozprawy doktorskie, patenty, mapy): ozs[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 17

Wyp. Międzybiblioteczna (skany materiałów, zamawianie materiałów z innych bibliotek): wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 14 ( pon. - pt. w godz. 9:00 do 14:00)


Osoby odwiedzające Bibliotekę Główną powinny być bezwzględnie wyposażone w maseczki i rękawiczki, zdezynfekować ręce po wejściu do budynku i przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Wprowadza się obowiązek ewidencji osób  załatwiających sprawy w  Bibliotece w księdze wejść (kurierzy, dostawcy itp.); obecność pozostałych osób korzystających z usług Biblioteki odnotowywana jest bądź w systemie bibliotecznym (wypożyczalnie), bądź w Elektronicznej Księdze Gości (czytelnie).

Zgodnie z Zarządzeniem nr 68/2020 Rektora AGH nie będzie możliwości korzystania  z szatni; Od 14 października  studenci,  doktoranci i pracownicy AGH do przechowywania rzeczy osobistych mogą skorzystać z systemu szafek skrytkowych (do ich użycia konieczne posiadanie aktualnego konta bibliotecznego oraz legitymacji elektronicznej ELS, ELD lub ELP).