FAQ w czasie epidemii - Udostępnianie norm i patentów

Gdzie w Bibliotece jest „normownia”?
Zbiorem norm jak i patentów zajmują się pracownicy Oddziału Zbiorów Specjalnych.
Informacje o  zbiorach polskich i zagranicznych norm dostępnych w BG AGH  znajdziecie Państwo tutaj.  Celem uzyskania szczegółowych informacji  obecnie prosimy przede wszytskim o kontakt mailowy lub telefoniczny (normy[at]bg.agh.edu[dot]pl, tel. 12 617 32 17).

Jak skorzystać z norm w okresie pandemii COVID-19? Kto może korzystać z norm?
Czytelnia Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych jest czynna od 14 X . Normy można przeglądać samodzielnie na terminalach komputerowych. Zadzwoń do nas 12 61732 17 lub napisz: normy[at]bg.agh.edu[dot]pl jeśli chcesz sprawdzić czy poszukiwane normy są dostępne.  Prosimy pamiętać, że wydruki komputerowe  fragmentów norm są wykonywane wyłącznie w celach dydaktycznych lub naukowych tylko dla pracowników, doktorantów i studentow AGH. Nie można ich w jakikolwiek sposób rozpowszechniać.

Czy normy mogą być wypożyczane "na zewnątrz"?
Normy nie są wypożyczane na zewnątrz.

Czy dostęp do norm w wersji elektronicznej jest możliwy spoza czytelni?
Niestety, ze względu na ochronę prawną tych dokumentów, normy w wersji elektronicznej dostępne są wyłącznie na miejscu w
Czytelni Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych.

Czy w Punkcie Informacji Normalizacyjnej można kupić normy? Jeżeli nie, to gdzie?
Dla pracowników AGH oraz na zlecenie jednostek organizacyjnych Uczelni realizujemy zamówienia na zakup norm i innych wydawnictw Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz zamówienia na normy zagraniczne. Punkt Informacji Normalizacyjnej w Bibliotece Głównej AGH nie prowadzi sprzedaży norm dla osób i instytucji spoza AGH. Normy można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego PKN.

Czy opisy patentowe są dostępne on-line?
Wszystkie opisy patentowe polskie i zagraniczne są dostępne on-line w ogólnodostępnych bazach danych  (np. https://ewyszukiwarka.pue.uprp.gov.pl, worldwide.espacenet.com).