Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

FAQ - Udostępnianie norm i patentów

Gdzie w Bibliotece jest „normownia”?
Zbiorem norm jak i patentów zajmują się pracownicy Oddziału Zbiorów Specjalnych. 
Informacje o zbiorach polskich i zagranicznych norm dostępnych w BG AGH znajdziecie Państwo tutaj. Celem uzyskania szczegółowych informacji obecnie prosimy przede wszystkim o kontakt mailowy lub telefoniczny (normy[at]bg.agh.edu[dot]pl, tel. 12 617 32 17). 

Kto może korzystać z norm?
W Czytelni dostępne są terminale komputerowe, na których można  przeglądać normy. Zadzwoń do nas 12 61732 17 lub napisz: normy[at]bg.agh.edu[dot]pl jeśli chcesz wcześniej sprawdzić czy poszukiwane normy są dostępne.  Prosimy pamiętać, że wydruki komputerowe  fragmentów norm są wykonywane wyłącznie w celach dydaktycznych lub naukowych tylko dla pracowników, doktorantów i studentów AGH. Nie można ich w jakikolwiek sposób rozpowszechniać. Celem zamówienia wydruku fragmentów norm skorzystaj z formularza.

Czy normy mogą być wypożyczane "na zewnątrz"?
Normy nie są wypożyczane na zewnątrz.

Czy dostęp do norm w wersji elektronicznej jest możliwy spoza czytelni?
Niestety, ze względu na ochronę prawną tych dokumentów, normy w wersji elektronicznej dostępne są wyłącznie na miejscu w 
Czytelni Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych.

Czy w Punkcie Informacji Normalizacyjnej można kupić normy? Jeżeli nie, to gdzie?
Dla pracowników AGH oraz na zlecenie jednostek organizacyjnych Uczelni realizujemy zamówienia na zakup norm i innych wydawnictw Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz zamówienia na normy zagraniczne. Punkt Informacji Normalizacyjnej w Bibliotece Głównej AGH nie prowadzi sprzedaży norm dla osób i instytucji spoza AGH. Normy można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego PKN.

Czy opisy patentowe są dostępne on-line?
Wszystkie opisy patentowe polskie i zagraniczne są dostępne on-line w ogólnodostępnych bazach danych  (np. https://ewyszukiwarka.pue.uprp.gov.pl, worldwide.espacenet.com).