Web of Science, EndNote i InCites - szkolenia online w listopadzie 2019

08.11.2019

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia prowadzone przez przedstawiciela firmy Clarivate Analytics, dr Klementynę Karlińską-Batres, w ramach serii prezentacji internetowych Research.Smarter oraz cyklu szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, w internecie na platformie WebEx.

Tematy, terminy, linki do rejestracji:

Czasopisma w ekosystemie Web of Science
19 listopada 2019, godz. 11:00-11:45 CET
Chcesz znaleźć odpowiednie czasopismo dla Twoich potrzeb? Weź udział w sesji i zapoznaj się z:
•    nową odsłoną listy czasopism Master Journal List (beta), w Polsce popularnie nazywaną Listą Filadelfijską
•    propozycjami czasopism, do których możesz zgłosić swoje badania do publikacji - Manuscript Matcher
•    profilem czasopism w Journal Citation Reports.

Zarejestruj się >>
Otwarty dostęp (Open Access) z narzędziami Web of Science: wszystko, co musisz wiedzieć
20 listopada 2019, godz. 11:00-11:45 CET
CWeź udział w sesji i dowiedz się, jak:
•    łatwo znaleźć treści Open Access w Web of Science i rozróżnić różne wersje OA;
•    uzyskać dostęp do pełnych tekstów pdf publikacji Open Access za pomocą jednego kliknięcia (Kopernio)
•    przeanalizować wpływ badań Open Access wykorzystując narzędzia Web of Science i InCites Benchmarking & Analytics.

Akademia Web of Science i InCites

EndNote online I - tworzenie i zarządzanie biblioteką rekordów
Wprowadzasz cytacje i bibliografię do pisanych tekstów ręcznie? Stwórz zestaw rekordów, by cytować automatycznie i zaoszczędzić czas!

18 listopada 2019, godz. 13:00-14:00 CET

22 listopada 2019, godz. 10:00-11:00 CET
EndNote online II - wykorzystanie w pisaniu publikacji naukowych
Wprowadzaj automatycznie cytowania i bibliografie w czasie pisania publikacji, dziel się swoimi rekordami bibliograficznymi i znajdź czasopismo do publikacji swoich badań.
19 listopada, godz. 9:00-10:00 CET

22 listopada 2019, godz. 13:00-14:00 CET
Rozszerzona selekcja czasopism do Web of Science Core Collection

Zobacz, jak zidentyfikować wiodące tytuły i porównać swoje czasopisma z konkurencyjnymi tytułami.

18 listopada 2019, godz. 10:00-11:00 CET

21 listopada 2019, godz. 11:00-12:00 CET
Zarejestruj się >>

InCites B&A dla instytucji – ewaluacja współpracy krajowej i międzynarodowej między instytucjami

Dzięki współpracy z jakimi instytucjami Twoja instytucja zwiększa wpływ swoich badań i swoje znaczenie na arenie międzynarodowej lub krajowej

19 listopada 2019, godz. 13:00-14:00 CET

21 listopada 2019, godz. 9:00-10:00 CET

Znajdź swój profil autora Author Record - teraz dostępne w Web of Science
20 listopada 2019, godz. 9:00-9:45 CET
Profile autorów można teraz wyszukiwać w Web of Science. Dowiedz się, jak uzyskać i zarządzać swoim profilem, aby:
•    przejąć odpowiedzialność za swoją historię publikacji w Web of Science.
•    zwiększyć swoją widoczność,
•    upewnić się, że nie jesteś mylony z innymi badaczami o tym samym nazwisku,
•    wyświetlić ujednolicone metryki wydajności.
Zarejestruj się>>