Total Materia - webinarium

16.10.2019

 

WEBINARIUM

Proces wyboru materiałów za pomocą bazy Total Materia i zastosowanie w różnych działach inżynierii

Zapraszamy na prezentację bazy Total Materia, najbardziej wszechstronnej bazy danych właściwości materiałów na świecie, która odbędzie się 18 października 2019 roku, o godz. 10.00, w języku polskim.

 

Data: 18 października 2019

Godziny: 10.00 - 11.30

Język: polski

Miejsce: online

 

W jaki sposób można zmniejszyć ryzyko, we wszystkich obszarach przemysłu związane z materiałami i ich doborem, jednocześnie wspierając potrzebę skrócenia czasu realizacji zadań ? W celu spełnienia tego wymagania, potrzebne są wiarygodne i dokładne dane o właściwościach materiału oraz zestaw narzędzi do pracy, który pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.

Seminarium obejmie między innymi:

  • sposoby przeszukiwanie bazy materiałowej
  • wyszukiwanie materiałów z całego świata i ich zamienników
  • uzyskanie rzadkich danych eksperymentalnych dla obliczeń FEA / CAE, w tym parametrów naprężenia -odkształcenia i zmęczenia
  • przedstawienie narzędzi do porównywania i selekcji materiałów, umożliwiających szybkie i trafne podejmowanie decyzji, od projektu koncepcyjnego do inżynierskiego
  • szybką identyfikację materiału na podstawie wyników ze spektrometru, oraz sprawdzenie zgodności składu materiału ze składem opisanym przez normę.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Seminarium internetowe będzie interesujące dla wszystkich inżynierów, w tym inżynierów z działu badań i rozwoju, technologów, z działu produkcji, jakości i zakupów.

 

ZAPRASZAMY!