Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Autostopem po Meksyku (28.03.2019)

Autostopem po Meksyku

Prelekcja Natalii Lidii Arczyńskiej

28.03.2019

 

Prelekcje

 

W ramach cyklu spotkań „Biblioteka Główna AGH zaprasza...” 28 marca 2019 r. odbyła się prelekcja Natalii Lidii Arczyńskiej „Autostopem po Meksyku”.

Natalia Lidia Arczyńska – podróżniczka, badaczka kultury, blogerka, artystka.
Od ośmiu lat podróżuje. Zwiedziła, często autostopem, m.in. Jemen, Erytreę, Hiszpanię, Portugalię, Izrael, Włochy, Meksyk, Gwatemalę i Belize. Podróże zaowocowały większym otwarciem na świat, kilkoma poczytnymi blogami, znajomością języków, zaradnością.
Zawodowo przygotowuje teatrzyki dla dzieci, oprócz tego pisze. W wolnych chwilach śpiewa w krakowskich barach, a czasem maluje.

Prelegentka tak o sobie mówi: Kiedy nic nie trzyma cię w miejscu... to wystarczający powód, by wyruszyć! Zawsze marzyłam o Ameryce Łacińskiej. Wyobrażałam sobie ten kontynent jako świat pełen pogodnych ludzi, gdzie słońce wiecznie świeci, lasy są zielone, miasta błyszczą setkami kolorów, a atmosfera pełna jest indiańskich legend i tajemnic. Brzmi jak sielanka, ale... nie zawiodłam się! Pewnego dnia zobaczyłam ofertę lotów do Meksyku. Czy stać mnie na to? Szybkie sprawdzenie konta bankowego. Wystarczy, kupuję! Tak rozpoczęła się moja przygoda. Nauczyłam się mówić po hiszpańsku, z niskim budżetem poradziłam sobie, śpiewając na ulicach i w barach „do kapelusza”. Spotkałam ludzi wartych poznania, wysłuchałam setek opowieści. Dowiedziałam się co straszy na cmentarzach Majów i jak uciekać przed wężem w tropikalnej dżungli. Teraz zapraszam na moją historię.

 

Zdjęcia z prelekcji

Fot. Jacek Rzepczyński

 

Prelekcja Prelekcja

Prelekcja Prelekcja

Prelekcja Prelekcja