Praktyczne aspekty ochrony patentowej programów komputerowych

13.09.2018

Zapraszamy na szkolenie pt.: Praktyczne aspekty ochrony patentowej programów komputerowych, które odbędzie się w dniu 13 września 2018 r. (czwartek) w godzinach od 11.00 do 15.00, w Bibliotece Głównej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, sala 5 (parter).

WSTĘP WOLNY!

kontakt: patenty[at]bg.agh.edu[dot]pl, tel. 12 617 32 17

Szkolenie jest skierowane do twórców programów komputerowych, pracowników naukowych, rzeczników patentowych i aplikantów rzecznikowskich, brokerów innowacji, pracowników ośrodków informacji patentowej oraz wszystkich zainteresowanych ochroną patentową programów komputerowych.

Program szkolenia:

11.00 - 12.30 część I

12.30 - 13.00 przerwa kawowa

13.00 - 14.30 część II

14.30 -15.00 dyskusja, pytania

Prowadzący:
Pan Adam Pawłowski - polski i europejski rzecznik patentowy, profesjonalny pełnomocnik OHIM. Absolwent kierunku elektronika i telekomunikacja w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Jako inżynier elektronik uzyskał tytuł IEEE Senior Member. Posiada bogate doświadczenie w pracy w przemyśle, pracował w międzynarodowych korporacjach telekomunikacyjnych. Specjalizuje się w opracowywaniu i wdrażaniu międzynarodowych strategii ochrony własności przemysłowej, zarówno dla przedsięwzięć start-up jak też i rozwiniętych projektów. Uprawnienia europejskiego rzecznika patentowego uzyskał w 2007r. po ukończeniu egzaminu European Qualifying Examination (EQE) jako pierwsza osoba z Polski. Członek komitetu ds. kształcenia w Instytucie Europejskich Rzeczników Patentowych (EPI) z siedzibą w Monachium. Prowadzi szkolenia z zakresu europejskiego prawa patentowego na uniwersytecie w Strasbourgu.

Organizatorzy: Ośrodek Informacji Patentowej BG AGH, Centrum Transferu Technologii AGH oraz kancelaria EUPATENT.pl