Odjazdowy Bibliotekarz 2018

12.06.2018

ODJAZDOWE POWITANIE LATA

Już 23 czerwca 2018 (SOBOTA) po raz kolejny wystartuje krakowska edycja Odjazdowego Bibliotekarza!

Odjazdowy Bibliotekarz w Krakowie to wspólna inicjatywa pracowników krakowskich bibliotek, którzy co roku wsiadają na rowery i wraz z czytelnikami niczym „pomarańczowa błyskawica” (charakterystyczne pomarańczowe koszulki) przemierzają krakowskie ulice.

Zapraszamy wszystkich którzy chcą na dwóch kółkach powitać lato, a może przy okazji poznać swojego bibliotekarza. Bo to odróżnia nasz rajd rowerowy od innych.

Program:

Start:  godz. 12.00 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie , Al. Focha 39

Trasa rowerowa wzdłuż Wisły

Meta i PIKNIK: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Kolna”, gdzie o godz. 14.00 rozpocznie się PIKNIK

Organizatorzy zapewniają bezpieczny przejazd rowerowy, pilotowany przez straż miejską i policję.

Na uczestników czeka ognisko, grill, sportowo-literackie gry i zabawy, siatkówka, przeciąganie liny, relaks na leżakach i kocach w pomarańczowym kolorze, a wszystko w pięknych nadwiślańskich okolicznościach przyrody!

Wszystkich zainteresowanych nie mogących przyjechać rowerem, ZAPRASZAMY bezpośrednio do OSIR „Kolna”, gdzie dostępny jest bezpłatny parking.

Przyjedź i baw się razem z nami!

Rajd organizują: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Biblioteka Wydziału Humanistycznego AGH, Biblioteka Politechniki Krakowskiej, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Krakowie, Biblioteka Jagiellońska, Biblioteka Kraków, Biblioteka XLII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, Studenci Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ.