Ryszard Tadeusiewicz jakiego nie znamy. Wystawa w Bibliotece Głównej

06.09.2017
Ryszard Tadeusiewicz  – automatyk i informatyk, profesor nauk technicznych, trzykrotny rektor Akademii Górniczo-Hutniczej.
Jego pasją – poza pracą naukową i dydaktyczną – jest popularyzacja nauki. Jest autorem kilkuset publikacji popularnonaukowych oraz programów radiowych i telewizyjnych. Potrafi przedstawiać trudne zagadnienia z zakresu techniki w sposób zrozumiały nawet dla dzieci.
Profesor Tadeusiewicz popularyzuje wiedzę w sposób wyjątkowo ciekawy. Łatwość i lekkość jej przekazywania poświadcza zdobycie Tytułu Mistrza Mowy Polskiej w roku 2002.
W tym roku Pan Profesor obchodzi 70-lecie swoich urodzin. Z tej okazji Biblioteka Główna zorganizowała wystawę prezentującą inne niż naukowe pasje i zainteresowania Jubilata.

Na wystawie można obejrzeć m.in. zdjęcia z rodzinnego albumu, ulubione książki z dzieciństwa, liczne nagrody i odznaczenia oraz poznać  fakty i ciekawostki z Jego życia. Zaprezentowano w wyborze felietony, zawierające – jak pisze Pan Profesor – „w większości różne smakowite wiadomości o osiągnięciach nauki i techniki” oraz książeczki dla dzieci Jego autorstwa.

Ekspozycję można oglądać do 31 października br.

Serdecznie zapraszamy!