Spotkanie dwóch światów - sztuki i przemysłu. Wystawa w Bibliotece Głównej

02.02.2017

Spotkanie dwóch światów - sztuki i przemysłu - to wspólna wystawa Barbary Parole i Stanleya Ealesa, mająca na celu zobrazowanie kontrastu pomiędzy światem tradycyjnej sztuki, a nowoczesnymi dziełami w klimacie industrialnym.

Barbara Parole jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem tradycyjnym, wykorzystując  metody, które nie zmieniły się prawie wcale w ciągu ostatnich pięciuset lat. Najczęściej tworzy pejzaże oraz portrety, a swoje prace prezentowała na około 100 wystawach w kraju i za granicą. W ciągu ostatnich miesięcy poproszono ją o stworzenie serii portretów Heleny Rubinstein dla "Rubinstein Residence" na Kazimierzu oraz dla jednej z prywatnych restauracji w Brukseli.

Więcej informacji

Stanley Eales studiował design graficzny w Aucland Technical Institute w Nowej Zelandii. Jest autorem wielu druków, publikacji i projektów graficznych, a także komiksów dla czasopism takich jak Punch, Private Eye czy Playboy USA. Był również disignerem dla wielu marek m.in. Bourjois, Chanel  oraz Clarins. W ostatnich latach skupił się na tworzeniu własnej serii obrazów pod tytułem Boginie i inne kobiety, które wystawiał m.in. w Filharmonii Krakowskiej, kopalni soli w Wieliczce oraz na zamku w Niepołomicach. Swoją działalność poszerzył ostatnio o serię toreb i pościeli ze swoimi pracami.

Więcej informacji

SMOG - mini wystawa

Wystawę można oglądać do 4 marca 2017 roku.