Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Pracownicy

Biblioteka Główna AGH uprzejmie przypomina o konieczności prolongaty konta bibliotecznego na nowy rok akademicki 2022/2023.

Prolongaty konta można dokonać od 1 września:
- osobiście w Wypożyczalni (prosimy o zabranie karty bibliotecznej)
- zdalnie - pisząc na adres udo[at]bg.agh.edu[dot]pl lub dzwoniąc pod numer 12 617 32 12 (pon. -  czw. 8.00 - 19.45, pt. 8.00-18.00,  sob. 8:00 - 15:00).

Uprzejmie przypominamy, że warunkiem prolongaty konta bibliotecznego jest brak zaległości (przetrzymane książki, nieuregulowane opłaty) oraz kompletne i aktualne dane czytelnika. Osoby, które zagubiły kartę biblioteczną proszone są o zgłoszenie tego faktu w Wypożyczalni – nowa karta biblioteczna zostanie wydana bezpłatnie.

Ponadto prosimy osoby posiadające wypożyczone książki z tzw. katalogu tradycyjnego (nieodnotowane na koncie w systemie elektronicznym) o przyniesienie ich do prolongaty.

Aktywne konto biblioteczne pozwala na korzystanie z e-zasobów z dowolnego miejsca (po zalogowaniu) oraz wypożyczanie książek.

Zapraszamy wszystkich pracowników AGH do korzystania również z księgozbioru Biblioteki Beletrystycznej.

Pracowników nieposiadających jeszcze karty bibliotecznej zapraszamy do zapisu i korzystania z usług Biblioteki Głównej. Zapisu można dokonać osobiście (w Wypożyczalni) lub zdalnie wypełniając formularz. Karta biblioteczna jest wydawana bezpłatnie (osoby zapisujące się zdalnie mogą odebrać kartę przy pierwszej wizycie w Wypożyczalni).

W związku z koniecznością dostosowania funkcjonowania Biblioteki Głównej do aktualnej sytuacji epidemicznej uległy zmianie zasady korzystania z niektórych usług bibliotecznych. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie głównej Biblioteki oraz w zakładce FAQ. W razie wszelkich pytań zapraszamy do kontaktu mailowego i telefonicznego:

Wypożyczalnia (zapisy, prolongaty kont, opłaty):  udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 12

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna (skany materiałów, zamawianie materiałów z innych bibliotek): wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl 12 617 32 14

Strefa Wolnego Dostępu (zamawianie książek z Biblioteki Beletrystycznej): udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 34 02

Oddział Informacji Naukowej (BaDAP, e-źródła, kwerendy):  oin[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 15

Oddział Zbiorów Specjalnych (normy, rozprawy doktorskie, patenty, mapy): ozs[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 17