Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Pracownicy

Konta biblioteczne  pracowników są prolongowane automatycznie przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego.

Warunkiem prolongaty konta bibliotecznego  jest brak zaległości (przetrzymane książki, nieuregulowane opłaty) oraz kompletne i aktualne dane czytelnika. Po uregulowaniu zaległości prosimy zgłosić chęć prolongaty konta w Wypożyczalni.

Osoby, które zagubiły/zniszczyły kartę biblioteczną proszone są o zgłoszenie tego faktu w Wypożyczalni – nowa karta biblioteczna zostanie wydana bezpłatnie.

Ponadto prosimy osoby, które wypożyczyły książki z tzw. katalogu tradycyjnego (nie są widoczne na koncie w systemie elektronicznym) o przyniesienie ich do prolongaty.

Aktywne konto biblioteczne pozwala na korzystanie z e-zasobów z dowolnego miejsca (po zalogowaniu) oraz wypożyczanie książek.

Zapraszamy wszystkich pracowników AGH do korzystania również z księgozbioru Biblioteki Beletrystycznej.

Pracowników nieposiadających  karty bibliotecznej zapraszamy do zapisu i korzystania z usług Biblioteki Głównej. Zapisać można się  osobiście (w Wypożyczalni) lub zdalnie wypełniając formularz. Karta biblioteczna jest wydawana bezpłatnie (osoby zapisujące się zdalnie mogą odebrać kartę przy pierwszej wizycie w Wypożyczalni). Funkcję karty bibliotecznej może  pełnić legitymacja nauczyciela akademickiego ELSNA lub legitymacja pracownicza ELP. Prosimy o zgłoszenie się w tym celu z legitymacją do Wypożyczalni.

Legitymacje  elektroniczne jak ELS, ELD, ELSNA, ELP  na których zapisana jest karta biblioteczna, pozwalają  jednocześnie na korzystanie z  systemu szafek skrytkowych oraz korzystania z Czytelni Książek Własnych po godzinach zamknięcia BG. Wypożyczalnia (zapisy, prolongaty kont, opłaty, wypożyczenia):  udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 12

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna (skany materiałów, zamawianie materiałów z innych bibliotek): wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl 12 617 32 14

Strefa Wolnego Dostępu (zamawianie książek z Biblioteki Beletrystycznej): udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 34 02

Oddział Informacji Naukowej (BaDAP, e-źródła, kwerendy):  oin[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 15

Oddział Zbiorów Specjalnych (normy, rozprawy doktorskie, patenty, mapy): ozs[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 17