UWAGA!

Studenci I-go roku naszej Uczelni
(studia I-go i II-go stopnia),
 którzy chcą wypożyczać książki do domu
mogą dokonać wpisu do Wypożyczalni indywidualnie od
2 października 2017 r.
Przy zapisie wymagane jest przedłożenie do wglądu dowodu osobistego oraz legitymacji studenckiej.

Zapraszamy na szkolenia biblioteczne, które odbywać się będą od 2.10.2017 do 31.10.2017 r.,
codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 9:15 i 13:15. Zbiórka w holu Biblioteki.

Szkolenie w formie e-learningu znajduje się pod adresem: http://moodle.cel.agh.edu.pl/bg/

Zgodnie z Regulaminem Biblioteki Głównej i uczelnianej sieci bibliotek Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, wprowadzonym zarządzeniem Rektora z dnia 29.06.2015 r., prawo do korzystania z czytelń mają użytkownicy posiadający aktualną kartę biblioteczną/czytelnika lub legitymację pracowniczą/studencką/doktoranta.

Kartę czytelnika, uprawniającą do korzystania z zasobów każdej czytelni Biblioteki Głównej AGH, można otrzymać w Czytelni Głównej, Wypożyczalni lub Informacji Katalogowej po podpisaniu deklaracji o przestrzeganiu Regulaminu Biblioteki Głównej oraz wyrażeniu  zgody  na  rejestrację  transakcji  dokonywanych  elektronicznie w programie ewidencji komputerowej.

Użytkownicy, korzystający jednorazowo w ciągu roku akademickiego z zasobów czytelń Biblioteki Głównej AGH, zobowiązani są do założenia jednodniowej karty czytelnika.

Pełny tekst Regulaminu znajduje się po adresem http://www.bg.agh.edu.pl/pl/regulamin.

Pamiętaj, aby przed zamówieniem książki sprawdzić jej dostępność oraz lokalizację w katalogu.

ZWROTY książek wypożyczonych w Strefie Wolnego Dostępu należy kierować do WYPOŻYCZALNI.

Biblioteka Główna AGH zaprasza do korzystania z kabin pracy indywidualnej zlokalizowanych w Czytelni Głównej.
Do dyspozycji studentów AGH udostępniono 2 kabiny. Korzystanie z nich jest możliwe w godzinach otwarcia Czytelni Głównej.
Informujemy również, że został uruchomiony zdalny system rezerwacji kabin, który dostępny jest TUTAJ

Polecamy bazę polskich podręczników akademickich Ibuk.pl. Z bazy tej można korzystać także poza siecią uczelnianą. Warunkiem korzystania z usługi jest posiadanie aktualnego konta w Bibliotece Głównej oraz utworzenie indywidualnego konta na stronie serwisu.

Istnieje możliwość korzystania z Internetu bezprzewodowego.
Dostęp do Internetu z komputerów osobistych możliwy jest również poprzez EDUROAM.
Uzyskanie dostępu i więcej informacji o Wi-Fi.

W razie problemów skontaktuj się z pracownikami

Wypożyczalni (dla studentów i pracowników)

udo[at]bg.agh.edu[dot]pl

Informacji katalogowej pod numerem 12 617 32 11.
katalog[at]bg.agh.edu[dot]pl

lub poprzez komunikatory: