Zapis do Biblioteki

Studenci I-go roku naszej Uczelni, którzy wypełnili deklarację zapisu do Biblioteki podczas rekrutacji na studia, zostaną zapisani do Biblioteki Głównej AGH zdalnie (warunkiem zapisu są kompletne dane na deklaracji).

Pozostałe osoby mogą dokonać wpisu do Wypożyczalni indywidualnie (na miejscu) od 7 października 2020 r.

Przy zapisie wymagane jest przedłożenie do wglądu dowodu osobistego oraz legitymacji studenckiej.

Studenci zapisani do Biblioteki mogą wypożyczać książki do domu oraz korzystać z dostępu zdalnego do e-źródeł.

Szkolenie w formie e-learningu znajduje się pod adresem:

upel.agh.edu.pl/haslo – generowanie hasła

upel.agh.edu.pl/bg – zapis na szkolenie

Wypożyczenia

Aby wypożyczyć książki do domu należy sprawdzić ich dostępność w katalogu, a następnie złożyć zamówienie wybierając Wypożyczalnię jako miejsce odbioru. Wszystkie zamówione książki można odebrać w Wypożyczalni osobiście, po okazaniu legitymacji/karty bibliotecznej.

Zwroty

Został uruchomiony nowy sposób zwracania wypożyczonych książek. Przed wejściem do Biblioteki Głównej ustawiona została wrzutnia biblioteczna (book drop) czyli urządzenie do samodzielnego zwrotu książek. Jeśli czytelnik chce jedynie zwrócić książki zalecamy korzystanie z wrzutni (zasady korzystania). Można z niej korzystać 7 dni w tygodniu w godzinach 6.00-22.00.

Jeśli czytelnik po zwrocie książek chciałby od razu wypożyczyć inne publikacje, dokonać prolongaty książek lub uzyskać podpis na karcie odejścia prosimy o zwrot książek przy wyznaczonym stanowisku w holu Biblioteki, w godzinach otwarcia Wypożyczalni.

Karta odejścia

Podpis na karcie odejścia można uzyskać przy wyznaczonym stanowisku w holu Biblioteki (w godzinach otwarcia Wypożyczalni), po zwrocie wszystkich wypożyczonych książek i uregulowaniu ewentualnych zobowiązań finansowych (gotówką, w kasie Biblioteki).

Ibuk.pl

Polecamy bazę polskich podręczników akademickich Ibuk.pl. Z bazy tej można korzystać także poza siecią uczelnianą. Warunkiem korzystania z usługi jest posiadanie aktualnego konta w Bibliotece Głównej oraz utworzenie indywidualnego konta na stronie serwisu.

W razie problemów skontaktuj się z pracownikami

Wypożyczalni (dla studentów i pracowników)

udo[at]bg.agh.edu[dot]pl

BiblioCHAT - komunikator zapewnia wsparcie bibliotekarzy w czasie rzeczywistym