Zapisy studentów I roku rozpoczną się 4 października 2021 r.

Osoby, które podczas rekrutacji wypełniły deklarację zapisu do Biblioteki Głównej AGH będą zapisywane od 4 października. Warunkiem zapisu jest poprawność danych podanych na deklaracji. O założonym koncie bibliotecznym zostaniecie Państwo powiadomieni mailowo.

Osoby, które nie wypełniały deklaracji, a chcą korzystać z zasobów BG AGH, proszone są o zgłaszanie się od 4 października:

• osobiście – w Wypożyczalni w godzinach jej otwarcia (należy mieć przy sobie legitymację),

• zdalnie – wypełniając formularz Zapisy ONLINE do Biblioteki (zapis zostanie potwierdzony mailowo).

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt mailowy na adres udo[at]bg.agh.edu[dot]pl

Studenci zapisani do Biblioteki mogą wypożyczać książki do domu oraz korzystać z dostępu zdalnego do e-źródeł.

Szkolenia biblioteczne

Zapraszamy do udziału w szkoleniach bibliotecznych nie tylko studentów I roku, ale wszystkich zainteresowanych korzystaniem z usług Biblioteki.
Istnieje możliwość umówienia szkolenia dla grupy od poniedziałku do piątku w godzinach między 8.00 a 19.00. Prosimy o kontakt na adres: udo[at]bg.agh.edu[dot]pl

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją o Bibliotece

Wypożyczenia

Aby wypożyczyć książki do domu należy sprawdzić ich dostępność w katalogu, a następnie złożyć zamówienie wybierając Wypożyczalnię jako miejsce odbioru. Wszystkie zamówione książki można odebrać w Wypożyczalni osobiście, po okazaniu legitymacji/karty bibliotecznej.

Zwroty

Został uruchomiony nowy sposób zwracania wypożyczonych książek. Przed wejściem do Biblioteki Głównej ustawiona została wrzutnia biblioteczna (book drop) czyli urządzenie do samodzielnego zwrotu książek. Jeśli czytelnik chce jedynie zwrócić książki zalecamy korzystanie z wrzutni (zasady korzystania). Można z niej korzystać 7 dni w tygodniu w godzinach 6.00-22.00.

Jeśli czytelnik po zwrocie książek chciałby od razu wypożyczyć inne publikacje, dokonać prolongaty książek lub uzyskać podpis na karcie odejścia prosimy o zwrot książek przy wyznaczonym stanowisku w holu Biblioteki, w godzinach otwarcia Wypożyczalni.

Karta odejścia

Podpis na karcie odejścia można uzyskać przy wyznaczonym stanowisku w holu Biblioteki (w godzinach otwarcia Wypożyczalni), po zwrocie wszystkich wypożyczonych książek i uregulowaniu ewentualnych zobowiązań finansowych.

Ibuk.pl

Polecamy bazę polskich podręczników akademickich Ibuk.pl. Z bazy tej można korzystać także poza siecią uczelnianą. Warunkiem korzystania z usługi jest posiadanie aktualnego konta w Bibliotece Głównej oraz utworzenie indywidualnego konta na stronie serwisu.

Ebookpoint BIBLIO

Polecamy serwis Ebookpoint BIBLIO zawierający wbrane tytuły polskich książek z zakresu informatyki.

W razie problemów skontaktuj się z pracownikami

Wypożyczalni (dla studentów i pracowników)

udo[at]bg.agh.edu[dot]pl

BiblioCHAT - komunikator zapewnia wsparcie bibliotekarzy w czasie rzeczywistym