UWAGA!

Studenci I-go roku naszej Uczelni
(studia I-go i II-go stopnia),
 którzy chcą wypożyczać książki do domu
mogą dokonać wpisu do Wypożyczalni indywidualnie od
3 października 2016 r.
Przy zapisie wymagane jest przedłożenie do wglądu
dowodu osobistego oraz legitymacji studenckiej.

Szkolenie w formie e-learningu znajduje się pod adresem: http://moodle.cel.agh.edu.pl/bg/

Informujemy, że od 1.10.2015 r. zmieniają się zasady korzystania z czytelń Biblioteki Głównej, zgodnie z Regulaminem Biblioteki Głównej i uczelnianej sieci bibliotek Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, wprowadzonym zarządzeniem Rektora z dnia 29.06.2015 r.
Prawo do korzystania z czytelń mają użytkownicy posiadający aktualną kartę biblioteczną/czytelnika lub legitymację pracowniczą/studencką/doktoranta.

Kartę czytelnika, uprawniającą do korzystania z zasobów każdej czytelni Biblioteki Głównej AGH, można otrzymać w Czytelni Głównej, Wypożyczalni lub Informacji Katalogowej po podpisaniu deklaracji o przestrzeganiu Regulaminu Biblioteki Głównej oraz wyrażeniu  zgody  na  rejestrację  transakcji  dokonywanych  elektronicznie w programie ewidencji komputerowej.

Użytkownicy, korzystający jednorazowo w ciągu roku akademickiego z zasobów czytelń Biblioteki Głównej AGH, zobowiązani są do założenia jednodniowej karty czytelnika.

Pełny tekst Regulaminu znajduje się po adresem http://www.bg.agh.edu.pl/pl/regulamin.

Pamiętaj, aby przed zamówieniem książki sprawdzić jej dostępność oraz lokalizację w katalogu.

ZWROTY książek wypożyczonych w Strefie Wolnego Dostępu należy kierować do WYPOŻYCZALNI.

Biblioteka Główna AGH zaprasza do korzystania z kabin pracy indywidualnej zlokalizowanych w Czytelni Głównej.
Do dyspozycji studentów AGH udostępniono 2 kabiny. Korzystanie z nich jest możliwe w godzinach otwarcia Czytelni Głównej.
Informujemy również, że został uruchomiony zdalny system rezerwacji kabin, który dostępny jest TUTAJ

Polecamy bazę polskich podręczników akademickich Ibuk.pl. Z bazy tej można korzystać także poza siecią uczelnianą. Warunkiem korzystania z usługi jest posiadanie aktualnego konta w Bibliotece Głównej oraz utworzenie indywidualnego konta na stronie serwisu.

Istnieje możliwość korzystania z Internetu bezprzewodowego.
Dostęp do Internetu z komputerów osobistych możliwy jest również poprzez EDUROAM.
Uzyskanie dostępu i więcej informacji o Wi-Fi.

W razie problemów skontaktuj się z pracownikami

Wypożyczalni (dla studentów i pracowników)

udo[at]bg.agh.edu[dot]pl

Informacji katalogowej pod numerem 12 617 32 11.
katalog[at]bg.agh.edu[dot]pl

lub poprzez komunikatory: