Zapisy do Biblioteki

Do korzystania z Wypożyczalni uprawnieni są :

• pracownicy, doktoranci, studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, słuchacze studiów podyplomowych AGH
  • emerytowani pracownicy AGH
  • stażyści AGH,
  • studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych innych publicznych uczelni Krakowa
  • doktoranci innych publicznych uczelni Krakowa
  • studenci studiów stacjonarnych publicznych szkół zawodowych, z którymi AGH ma zawartą umowę o współpracy
  • studenci zagraniczni uczestniczący w Programie Wymiany
  • pracownicy placówek naukowo - badawczych, uczelni publicznych i samorządowych placówek oświatowych Krakowa
  • pracownicy innych placówek naukowo-badawczych i uczelni publicznych, o ile mieszkają stale lub czasowo w Krakowie
  • biblioteki szkół wyższych i średnich, placówek naukowych i zakładów pracy Krakowa,
  • pozostali, na podstawie umowy zawartej między instytucją zatrudniającą a Biblioteką Główną AGH; szczegółowe zasady ustala Dyrektor Biblioteki

Kartą biblioteczną studenta każdej publicznej uczelni krakowskiej jest elektroniczna legitymacja studencka – po wcześniejszym zarejestrowaniu w Wypożyczalni.

Pozostali czytelnicy uprawnieni do korzystania z Wypożyczalni są zobowiązani do wykupienia karty bibliotecznej.

Kartę w cenie 5 zł można zakupić w Czytelni Oddziału Informacji Naukowej (I p., pok. 121) lub Czytelni Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych (IIp., pok. 213), następnie należy ją zarejestrować w Wypożyczalni.

Zapisy odbywają się w Wypożyczalni na podstawie odpowiedniej deklaracji, dowodu osobistego oraz w przypadku studentów – legitymacji studenckiej.

Wszyscy czytelnicy są indywidualnie rejestrowani w Wypożyczalni przy okienkach.

Zapisy studentów I roku studiów mają miejsce od października.

Studentom starszych lat przypominamy, że należy odnawiać konto w Wypożyczalni po przedłożeniu legitymacji studenckiej ważnej na bieżący rok akademicki.

Zgodnie z Regulaminem Biblioteki Głównej i uczelnianej sieci bibliotek Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, prawo do korzystania z czytelń mają użytkownicy posiadający aktualną kartę biblioteczną/czytelnika lub legitymację pracowniczą/studencką/doktoranta.
Kartę czytelnika, uprawniającą do korzystania z zasobów każdej czytelni Biblioteki Głównej AGH, można założyć w Czytelni Głównej, Wypożyczalni lub Informacji Katalogowej po podpisaniu deklaracji o przestrzeganiu Regulaminu Biblioteki Głównej oraz wyrażeniu  zgody  na  rejestrację  transakcji  dokonywanych  elektronicznie w programie ewidencji komputerowej.
Użytkownicy, korzystający jednorazowo w ciągu roku akademickiego z zasobów czytelń Biblioteki Głównej AGH, zobowiązani są do założenia jednodniowej karty czytelnika.
Pełny tekst Regulaminu znajduje się po adresem http://www.bg.agh.edu.pl/pl/regulamin.