Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Amnestia

 

Z okazji Jubileuszu stulecia Biblioteki Głównej AGH  ogłaszamy AMNESTIĘ dla czytelników przetrzymujących książki ze zbiorów BG AGH  oraz zalegających z opłatami.

W terminie od 8 do 20 maja 2022 r. możecie Państwo zwrócić przetrzymane materiały  bez ponoszenia konsekwencji finansowych.

Możecie Państwo także uregulować  naliczone uprzednio opłaty,  które są np.  powodem blokady konta bibliotecznego,  na bardzo korzystnych  zasadach.

W czasie trwania AMNESTII nie będziemy pobierać opłat za przetrzymanie książek od wszystkich odwiedzających nas czytelników.

Książki możecie Państwo  oddać:

  • osobiście w Wypożyczalni (poniedziałek-czwartek 8.00-19.45, piątek 8.00-18.00, sobota 8.00-15.00)
  • korzystając z wrzutni bibliotecznej, znajdującej się przed wejściem do Biblioteki (poniedziałek-niedziela 6.00-22.00)
  • odsyłając książki do Biblioteki przesyłką na adres:

Biblioteka Główna AGH
Oddział Udostępniania Zbiorów
al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków

 

W przypadku nadania książek pocztą lub kurierem decydować będzie data nadania przesyłki. Prosimy koniecznie dołączyć do przesyłki krótką informację zawierającą dane osoby, której stan konta bibliotecznego ma zostać uregulowany.

Jeśli zwrot książek jest niemożliwy  z powodu ich zagubienia czy zniszczenia, prosimy o powiadomienie nas o tym mailowo na adres udo[at]bg.agh.edu[dot]pl – istnieje możliwość odkupienia takiego samego tytułu lub innej pozycji o podobnej tematyce.

W przypadku, gdy książki zostały nam uprzednio zwrócone,  ale na koncie nadal widnieją nieuregulowane oplaty - anulujemy zaległości finansowe pod warunkiem, że czytelnik zakupi do zbiorów Biblioteki wskazaną przez nas pozycję ksiązkową  (prosimy o kontakt na adres udo[at]bg.agh.edu[dot]pl,  prześlemy do Państwa dokładne informacje).

 

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z  Biblioteką.