Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Biblioteka Główna AGH we wrześniu 2023

16.07.2023

Funkcjonowanie BG AGH we wrześniu 2023 r.

 

28 sierpnia – 30 września

pon. – sob.    8.00 - 15.00

 

Czytelnia Książek Własnych

pon. - sob.     7.30 - 20.00

 


Zasady funkcjonowania Biblioteki Głównej: 

W poniższych zasadach podano standardowe godziny otwarcia agend bibliotecznych, godziny otwarcia w okresach świątecznych i wakacyjnych są podawane powyżej.

 • Wypożyczalnia (parter) czynna jest codziennie, od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-19.45, w piątki w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00 do 15.00.
 • Strefa Wolnego Dostępu  - czynna jest codziennie, w godzinach otwarcia Wypożyczalni, podręczniki czyli pozycje z księgozbioru "W"  wypożyczysz na miejscu, ze względu na otwarty charakter zbiorów (samodzielne wypożyczenia w czasie rzeczywistym) nie ma możliwości zamawiania pozycji oznaczonych sygnaturą "W" przez katalog komputerowy.

 • Pozycje z Biblioteki Beletrystycznej  można przeglądać i wypożyczać bezpośrednio w Strefie Wolnego Dostępu, można także składać zamówienia telefonicznie lub mailowo - 12 617 34 02, udo[at]bg.agh.edu[dot]pl (kolekcja dostępna tylko dla pracowników AGH). Zamówienia elektroniczne, po zalogowaniu się na konto biblioteczne, są możliwe jedynie dla pozycji z lokalizacją "BB-Magazyn". Szczegółowa instrukcja podana jest w zakładce FAQ

 • Czytelnia Książek Własnych (parter) czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-22.00, w soboty oraz dni, kiedy Biblioteka jest czynna do godz. 15.00, CKW jest dostępna  do godz. 20.00.

 • Czytelnia Główna (I piętro) czynna jest od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-19.45, w piątki w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00 do 15.00. W tym miejscu skorzystasz z bogatego księgozbioru podręcznego, podręczników, bieżących czasopism. Zamówienia na numery czasopism z Magazynu prosimy składać przez formularz.

 • Czytelnia Oddziału Informacji Naukowej czynna jest od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-19.45, w piątki w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00 do 15.00. W tym miejscu można skorzystać z naukowych baz danych, e-czasopism, e-książek, encyklopedii, poradników, słowników.

 • Czytelnia Oddziału Zbiorów Specjalnych czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00 do 15.00. W tym miejscu można skorzystać z patentowych baz danych, norm polskich i zagranicznych, map i innych dokumentów kartograficznych oraz rozpraw doktorskich.

 • Celem zamówienia wydruku fragmentów norm skorzystaj z formularza. Prosimy pamiętać, że wydruki komputerowe fragmentów norm są wykonywane jedynie w celach dydaktycznych lub naukowych wyłącznie dla pracowników, doktorantów i studentów AGH. 

 • Wypożyczalnia Międzybiblioteczna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00. Zamówienia na wykonanie skanu fragmentów materiałów bibliotecznych, np. artykułów z czasopism drukowanych i fragmentów innych wydawnictw ze zbiorów Biblioteki Głównej, należy składać za pomocą formularza lub pisząc na adres: wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl. Skan zostanie przesłany na adres mailowy czytelnika. Tą samą drogą można składać zamówienia na wypożyczenia międzybiblioteczne.

 • Książki z magazynu podstawowego z sygnaturą rozpoczynającą się od rzymskich cyfr I, II, III, np. II 223287  z lokalizacją "BG-Magazyn" oraz księgozbioru beletrystycznego z lokalizacją "BB-Magazyn" należy zamawiać logując się na swoje konto biblioteczne i wybierając miejsce odbioru – WYPOŻYCZALNIA; zamówione pozycje będą oczekiwać na odbiór przez 10 dni.

 • Zwrotu książek prosimy dokonywać przez wrzutnię biblioteczną, znajdującą się przed wejściem do budynku Biblioteki. Książki, które nie mieszczą się w otworze wrzutni ze względu na objętość, prosimy zostawiać w specjalnym pojemniku ustawionym przy portierni BG. Można je także zwrócić bezpośrednio w Wypożyczalni.
 • Istnieje możliwość podbicia karty obiegowej - w tym przypadku prosimy o zwrot książek w Wypożyczalni. Podobnie jeśli chcecie Państwo od razu uregulować zaległości wobec Biblioteki.
 • Opłaty za przetrzymanie książek oraz usługi biblioteczne (np. wydruki komputerowe) należy regulować w Kasie, w holu Biblioteki, czynnej od pon. do pt. w godzinach pracy Wypożyczalni. W soboty opłaty przyjmowane są przy stanowisku obsługi czytelnika w holu Biblioteki. Opłaty za przetrzymane książki można także uregulować przelewem na konto. Szczegółowe informacje podane są w zakładce FAQ
 • Konto biblioteczne można założyć na miejscu w Wypożyczalni. Studenci, doktoranci i pracownicy AGH mają obecnie możliwość zdalnego zapisu, wypełniając odpowiedni formularz, zdalnie można również dokonać prolongaty konta lub aktualizacji danych na koncie bibliotecznym, w tym celu prosimy o kontakt mailowy na adres: udo[at]bg.agh.edu[dot]pl.

 


 

Kontakt telefoniczny oraz mailowy w godzinach otwarcia agend:

Wypożyczalnia (zapisy, prolongaty kont, opłaty): udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 12

Informacja Katalogowa (informacje ogólne, pozycje dostępne w katalogu): katalog[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 11

Strefa Wolnego Dostępu (zamawianie książek z kolekcji beletrystyki): udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 34 02

Oddział Informacji Naukowej (BaDAP, e-źródła, kwerendy): oin[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 15

Oddział Zbiorów Specjalnych (normy, rozprawy doktorskie, patenty, mapy): ozs[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 17

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna (skany materiałów, zamawianie materiałów z innych bibliotek): wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 14