Biblioteka Główna czynna od 8.00 do 15.00

element graficzny

Szanowni Państwo,

 

Zapraszamy do korzystania z usług  Biblioteki Głównej AGH


od pon. do sob.  w godz. 8:00 – 15:00
 

 

 

 

 

 

LISTOPAD 2020

 

Aktualne zasady funkcjonowania Biblioteki Głównej.
 

Wypożyczalnia  czynna  jest  od poniedziałku do soboty  w godz. 8:00 – 15:00

 

Czytelnie pozostają zamknięte do odwołania:

 • Czytelnia Główna (I piętro)
 • Czytelnia Oddziału Informacji Naukowej (I piętro)
 • Czytelnia Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych (II piętro)
 • Czytelnia Książek Własnych (parter)

 

W Bibliotece Głównej  AGH wdrożone zostały nowe zasady świadczenia usług, które jednak ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną mogą zostać zmienione. Prosimy o śledzenie komunikatów  na stronie domowej.

 

 • Książki dostępne do wypożyczenia z Magazynu  należy zamówić logując się na swoje konto biblioteczne i wybierając miejsce odbioru – WYPOŻYCZALNIA; zamówione  książki  będą oczekiwać na odbiór przez 10 dni.
 • Niestety nie ma możliwości samodzielnego korzystania ze Strefy Wolnego Dostępu  -  podręczniki czyli księgozbiór "W"  ze Strefy Wolnego Dostępu należy zamawiać po zalogowaniu się na swoje konto biblioteczne za pośrednictwem katalogu komputerowego.
 • Zamówienia na pozycje beletrystyczne  z  Biblioteki Pracowniczej  nadal realizowane są telefonicznie lub mailowo - 12 617 34 02,  udo[at]bg.agh.edu[dot]pl (kolekcja dostępna tylko dla pracowników AGH). Odbiór książek następuje w Wypożyczalni. Szczegółowa instrukcja podana jest w zakładce FAQ w czasie epidemii.
 • Zwrotu książek prosimy dokonywać przede wszystkim przez wrzutnię biblioteczną, znajdującą się przed wejściem do budynku Biblioteki. Książki, które nie mieszczą się w otworze wrzutni ze względu na objętość, prosimy zostawiać w specjalnym pojemniku ustawionym przy portierni BG.
 • Istnieje  możliwość  podbicia karty obiegowej,   w tym przypadku prosimy o zwrot książek bezpośrednio przy specjalnie do tego celu  wyznaczonym stanowisku w holu Biblioteki. Podobnie jeśli chcecie Państwo od razu uregulowac zaległości wobec Biblioteki.
 • Opłaty za przetrzymanie książek oraz inne usługi biblioteczne (np. wydruki komputerowe) należy regulować gotówką w Kasie, w holu Biblioteki, czynnej w godzinach pracy Wypożyczalni. Opłaty za przetrzymane książki można także uregulować przelewem na konto. Szczegółowa instrukcja podana jest w zakładce FAQ w czasie epidemii.
 • Książki po zwrocie są poddawane kwarantannie i nie ma możliwości ich wypożyczenia przez okres 5 dni.
 • Konto biblioteczne można założyć na miejscu w Wypożyczalni, jednak zalecamy korzystanie z możliwości zdalnego zapisu, zdalnie można również dokonać prolongaty konta bibliotecznego lub aktualizacji danych na koncie bibliotecznym, w tym celu prosimy o kontakt mailowy na adres: udo[at]bg.agh.edu[dot]pl
 • Pracownicy Oddziału Informacji Naukowej oraz Oddziału Zbiorów Specjalnych pozostają do Państwa dyspozycji na miejscu  w godzinach od 8.00 do 15.00 od poniedziałku do soboty. Wskazany jest  wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny.
 • Uruchomiona została możliwość przeglądania rozpraw doktorskich od 2008 r. na terminalach komputerowych w holu Biblioteki.
 • Istnieje  możliwość zamówienia dokumentów kartograficznych, starszych rozpraw doktorskich  w wersji papierowej  oraz innych zbiorów specjalnych lub zbiorów dostępnych tylko w czytelniach do skorzystania na miejscu, przy stanowiskach w holu Biblioteki.  
 • Na terminalach w holu Biblioteki  można obecnie przeglądać normy. Celem zamówienia wydruku fragmentów norm skorzystaj  z formularza. Prosimy pamiętać, że wydruki komputerowe  fragmentów norm są wykonywane wyłącznie w celach dydaktycznych lub naukowych tylko dla pracowników, doktorantów i studentow AGH.
 • Wypożyczalnia Międzybiblioteczna  jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–14:00; studenci, doktoranci i pracownicy AGH posiadający aktywne konto biblioteczne na bieżący rok akademicki mogą składać zamówienia na wypożyczenie  materiałów z innych bibliotek lub instytucji naukowych. Zamówienia należy składać za pomocą formularza lub pisząc na adres: wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl, materiały będzie można odebrać w Wypożyczalni Międzybibliotecznej. W ten sam sposób można składać zamówienia na wykonanie skanu fragmentów materiałów bibliotecznych, np.  artykułów z czasopism drukowanych i fragmentów innych wydawnictw ze zbiorów Biblioteki Głównej. Skan zostanie przesłany  na adres mailowy czytelnika.
 • Wszelkie sprawy związane z ewaluacją dorobku publikacyjnego Uczelni są realizowane drogą mailową przez p. dyr. Marię Garczyńską (maria.garczynska[at]bg.agh.edu[dot]pl).

 Kontakt telefoniczny oraz mailowy  od pon. do sob. w godzinach 8.00 do 15.00,  poprzez czat od pon. do pt. od 8.00 do 18.00.

Pomoc na "żywo"  BiblioCHAT

Wypożyczalnia (zapisy, prolongaty kont, opłaty):  udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 12

Strefa Wolnego Dostępu (zamawianie książek z kolekcji beletrystyki): udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 34 02

Oddział Informacji Naukowej (BPP, e-źródła, kwerendy):  oin[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 15

Oddział Zbiorów Specjalnych (normy, rozprawy doktorskie, patenty, mapy): ozs[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 17

Wyp. Międzybiblioteczna (skany materiałów, zamawianie materiałów z innych bibliotek): wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl 12 617 32 14 (w godz. 9:00 do 14:00)

 


 

Osoby odwiedzające Bibliotekę Główną powinny być bezwzględnie wyposażone w maseczki i rękawiczki, zdezynfekować ręce po wejściu do budynku i przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Wprowadza się obowiązek ewidencji osób  załatwiających sprawy w  Bibliotece w księdze wejść (kurierzy, dostawcy itp.); obecność pozostałych osób korzystających z usług Biblioteki odnotowywana jest bądź w systemie bibliotecznym (wypożyczalnie), bądź w Elektronicznej Księdze Gości (czytelnie).

Zgodnie z Zarządzeniem nr 68/2020 Rektora AGH nie będzie możliwości korzystania  z szatni. Od 14 października  studenci,  doktoranci i pracownicy AGH do przechowywania rzeczy osobistych mogą skorzystać z systemu szafek skrytkowych (do ich użycia konieczne jest posiadanie aktualnego konta bibliotecznego oraz legitymacji elektronicznej ELS, ELD lub ELP). Dla pozostałych osób w czytelniach dostępne są wieszaki na odzież wierzchnią.